Mūsu stāsti

Laila Spaliņa (Valdes locekle):


"Izcept kūku, noskriet krosu un izlasīt labu grāmatu mani definē tikpat ļoti kā interese par politiku. Iespējams, tā ir mana atbilde nemitīgi augošajam dzīves tempam, jo visi, kuri ir cepuši kūkas, zina, ka jebkuras citas domas tobrīd no prāta pazūd. Savukārt par sportu (un veselīgu dzīvesveidu) man patīk ne tikai runāt un fanot, bet arī darīt pašai. Es krāju endorfīnus, nemitīgi sevi izaicinu kļūt labākai un tādējādi, uzturot sevi formā, arī izpaužas man cieņa un atbildība pašai pret sevi. Vēl man ļoti patīk lasīt grāmatas. Starp pēdējiem favorītiem romānu sērija "Mēs. Latvija XX gadsimts", kur daudzo labo romānu vidū vēlos akcentēt Noras Ikstenas "Mātes piens".

 

Sergejs Akuličs (Valdes loceklis):

 "Kafija asiņu vietā, smadzenēs - paradoksi, sistēmas un informācija par ķīmiskajām vielām, krāsu izvēle kā bērnam, par paša augumu garāka šalle, smagas smaržas."

 

Māra Ose-Kuišele (Valdes locekle):

"Mans ikdienas pieturpunkts cauri visam - brīvība. Prāta brīvība, kustības brīvība un garšas brīvība. 
Pa tam rīta kafijas vietā es izvēlos maté un ielās mani visbiežāk var sastapt uz velo. Es baudu gardi augļaini rūgtas IPAs un suši. Lēni lasu grāmatas, kas paplašina redzesloku, nomaina domas rakursu un atkal un atkal liek saprast - pašsaprotamā un nemainīgā nav. Un šaha galdiņam šeit simboliska nozīme - tajā palikusi pirms 6 gadiem pārtraukta spēle, kādā man svarīgā dienā. Ja interesē kādā, pajautā nākamreiz, kad satiec."

 

Viesturs Zeps (Valdes loceklis, LA Rīgas domes frakcijas vadītājs):

"Visu sarežģīto mēģināt saprast, lai varētu vienkārši izskaidrot. Visu vienkāršo sarežģīt, lai nevarētu saprast un apjuktu. Mūžīgā interese par tehnoloģijām un cīņa par to ieviešanu dzīvē. Cīņa par to, kā kaut ko nedarot var kaut ko izdarīt. Faktiski no nekā sataisīt gandrīz mazāko datoru pasaulē un vēl aizrauties ar to. Pamācīt citus par kļūdām, kas pieļautas. Visam tam pa starpu izskriet ar motocikletu un pavingrot trasē, lai beigās saprastu, ka nav nekas labāks kā jaunas tehnoloģijas, kas šad tad piespiež iziet no mājas un pasportot. Un tad vēl izdomāt kā padarīt Rīgu par modernu pilsētu!"

 

Ilze Krēsliņa (Valdes locekle): 

"Ikdienā ieskatos plānotājā, lai sekotu līdzi uzstādītajiem mērķiem un ievērotu darba termiņus. Pulkstenis ir precīzs un neapstādināms, tas neļauj aizgulēties, neļauj nokavēt tikšanās laikus un vienmēr ir līdzi. Ātrākai saziņai mobilais telefons ir labākais sakaru līdzeklis, protams – arī tam, lai sekotu līdzi jaunākajām ziņām medijos un saziņai ar draugiem sociālajos tīklos. Rīti, darba pārtraukumi nav iedomājami bez gardas un smaržīgas kafijas vai tējas, ko baudīt no ērtas un skaistas krūzītes. Sievietes vājība ir labas un ilgnoturīgas smaržas, skaisti aksesuāri un šalles. Saulessbrilles saulainās dienās pastaigai gar jūru noder lieliski. Starp citu, mūsu jūra un kāpas ir vienīgas tik skaistas un plašas, tādu nav nekur citur pasaulē. Izskalotus dzintarus atrast nav viegli, bet ieraugot tos, ir neiespējami atstāt pludmalē - tas prasās rokās un rada pozitīvas emocijas. Dzintars ir Saules matērija, kas simbolizē spēku un izturību, ir laimes un spēka simbols tāpat kā mana Latvija."

 

Māris Mičerevskis (Valdes loceklis, LA Rīgas domes frakcijas deputāts): 

"Man īsti nav mantas, kuras es izmantoju vienmēr un bez kurām nevarētu iztikt. Bet šīs iemieso kaut kādus manas dzīves aspektus, kas man svarīgi. Latīņu valodas hrestomātija - man patīk grāmatas, man ir vairākas tonnas grāmatu, bet vislabāk man patīk vecas grāmatas un latīņu valoda pati pat sevi. Cilindrs, jo man patīk ne tikai vecas grāmatas, bet gandrīz viss, kas ir vecs. Laiku pa laikam es nopērku kādu vecu cepuri. Tiesa gan cilindru nesanāk baigi bieži uzvilkt, jo nav jau īsti kur. Pīpe - es diezgan daudz rakstu, un kad es rakstu man patīk, ka kūp dūmi. Garš kāts pīpei ir forši, ne tikai tāpēc ka smuki, bet arī tāpēc ka vēsāks dūms. Rožu kronis, nevarētu teikt ka es būtu ļoti reliģiozs, taču šad tad man patīk aiziet uz baznīcu. Es esmu katolis un laiku pa laikam man kāds atved, vai es pats nopērku rožu kroni. Ķiploks - es esmu atkarīgs no ķiplokiem. Ja man ir labi ķiploku, es katru dienu varu apēst 2 līdz 3 tādas galvas."

Kristīne Kazāka (Valdes locekle, LA Bauskas novada domes deputāte): 

"Vislabāk man patīk saule, tāpēc ar cerību vienmēr pie rokas man ir saulesbrilles. Ikdienas darbu ar politisko dzīvi sabalansēt un saplānot man palīdz veseli divi plānotāji. Telefons - neatņemama manas ikdienas sastāvdaļa, bet tas jau tā visiem. Bez tā, kā bez rokām. Un lūpu krasa ir mans mazais sievišķības moments, kam vienmēr atrodas laika."

 

Viesturs Liepkalns (Valdes loceklis):

"Vislielākā ietekme manu politisko uzskatu veidošanā ir bijusi ceļošanai. Tā ir brutāla - tā man liek uzticēties svešiniekiem un aizmirst visu, kas ir tik ļoti pazīstams mājās. Tā man liek kāpt ārā no savas komforta zonas un aizspriedumiem, kas neizbēgami sakrājas pēc ilgāka brīža Latvijā. Ceļošana mani izveidoja par liberāli, bet savu ikdienu nu jau gandrīz 10 gadus nevaru iedomāties bez Twittera un laba rokaspulksteņa. Savukārt Rikardo Semlera “Ķeceris” bija pirmā grāmata, kas iedvesmoja mani par vadību. Kopš tā laika man ir problēmas ar subordināciju un stingru hierarhiju."

 

Artūrs Toms Plesš (valdes loceklis, Saeimas deputāts):

"Mūzika mīļa jau no bērnu kājas un bez labas mūzikas ikdienā nevar - tā iedvesmo, uzlādē un, kad vajag, nomierina. Nomierina arī ēst gatavošana un eksperimenti virtuvē, kas laikam no mantots no mammas. Taču tikpat svarīgi ikdienā ir rūpēties par vidi - ņemt uz veikalu savu maisiņu un ūdeni pildīt savā pudelē. Katra izvēle un rīcība ir būtiska."

 

Ilze Grīnberga (valdes locekle):

"Minūtes, stundas, dienas, nedēļas, mēneši un gadi paskrien nemanot. Lai vienmēr laikus, pulkstenis uz rokas un ātrākai nokļūšanai mašīna. Kad tomēr neizdodas viss plānotajā laikā, lieti noder stresa bumba, bet ja sanācis kā plānots var uzģērbt ko ērtāku un padomāt par to kādēļ viss notiek kā notiek, palasot kādu no filozofiska rakstura grāmatām."