DOKUMENTI

11 mai
2017

Kultūra

Mēs uzcelsim Rīgā akustisko koncertzāli, kurā varēs pilnvērtīgi baudīt gan pasaulslavenu Latvijas, gan ārvalstu mākslinieku koncertus. Mēs veidosim arvien plašāku un bagātīgāku kultūras pasākumu piedāvājumu Rīgas apkaimēs. Mēs mērķtiecīgi popularizēsim mūsu kultūras bagātību ārvalstīs, kas mudinās Rīgu apmeklēt mākslas entuziastus un kvalitatīvas izklaides cienītājus. Mēs nodrošināsim adekvātu atalgojumu amatieru pulciņu vadītājiem. Mēs izveidosim 20. gadsimta Latvijas mākslas muzeju, kur tiks izstādīti jaunāko laiku darbi, kas šobrīd vietas trūkuma atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fondos.

Akustiskā koncertzāle Rīgā

Opolais, Garanča, Nelsons – tie ir cilvēki, kas ar mūzikas palīdzību nes Latvijas vārdu visā pasaulē. Diemžēl bez akustiskās koncertzāles Rīgā nav iespējams pilnvērtīgi baudīt šo un citu pasaulslavenu Latvijas, kā arī ārvalstu mākslinieku koncertus. Rēzeknē, Cēsīs un Liepājā jau šādas koncertzāles ir tapušas. Arī Rīgai beidzot jāuzceļ gan cienīga mājvieta Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, gan pasaules līmeņa mūzikai.

Kultūras dzīve Rīgas apkaimēs

Ir jāveic kultūras decentralizācija un jāvairo kultūras pieejamība Rīgas pilsētas apkaimēs. Pilsētas kultūras programma ir jāveido arī ārpus Rīgas pilsētas centra, iesaistot apkaimju biedrības un aktīvistus, lai arī Teika, Vecmīlgrāvis vai Āgenskalns kļūtu par nozīmīgu Rīgas pilsētas kultūras dzīves sastāvdaļu. Pašvaldībai sadarbojoties ar NVO, jāsniedz atbalsts projektiem, kuru mērķis ir kultūras organizēšana un popularizēšana ārpus Rīgas centra, kā arī iedzīvotāju iesaiste brīvā laika pavadīšanai teātra, deju, koru un citos kolektīvos apkaimēs.

Jauns 20. gadsimta mākslas muzejs

Modernās mākslas muzejs sniedz pienesumu gan kultūrai kopumā, gan arī pilsētvides attīstībai. Restaurētajā Latvijas Nacionālās mākslas muzejā (LNMM) ir izstādīta tikai neliela daļa no Latvijas 20. gadsimta otrās puses mākslas darbiem. Liela daļa no muzeja krājumā esošajiem darbiem tiek izlikta apskatei labākajā gadījumā reizi desmitgadē.  Rīgas pašvaldībai ir jāizveido Latvijas 20. gadsimta otrās puses mākslas muzejs, lai sniegtu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem iespēju ik dienas apskatīt labākos jauno laiku Latvijas mākslas vēstures darbus.

Rīgas Kultūras tūrisma veicināšana

gads, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, starptautiskā mērogā bija ļoti neveiksmīgs. Lai arī programmas piedāvājums rīdziniekiem bija plašs, mēs bijām piemirsuši par mūsu kultūras popularizēšanu starptautiskā mērogā. Mūsu kultūrai ir pietiekama bāze, lai uz Rīgu skatītos tāpat kā uz Vīni, Londonu vai Parīzi. Lai tas notiktu, mūsu kultūra ir mērķtiecīgi jāpopularizē arī ārpus mūsu valsts robežām.

Atalgojuma palielināšana amatieru pulciņu vadītājiem

Šobrīd amatieru pulciņu vadītāji ir atstāti novārtā gan no valsts, gan pašvaldības puses. Koru un deju kolektīvu vadītāji lielākoties strādā vairākās darbvietās vienlaicīgi, lai saņemtu konkurētspējīgu atalgojumu. Pašvaldības uzdevums ir palielināt šo vadītāju algu, samazinot viņu slodzi un ļaujot pilnvērtīgi pildīt darba pienākumus.

Rīgas Kultūras fonda izveide

Rīga ir ne tikai Latvijas kultūras galvaspilsēta. Tā ir bijusi un var būt izcila starptautiska kultūras metropole – Ziemeļeiropas kultūras centrs, kur tiek organizēti labākie pasaules kultūras notikumi un veidojas vislabvēlīgākā kultūras vide visā reģionā. Mēs panāksim, ka ar Rīgas atbalstu tuvākos gados taps jauns Pēckara mākslas muzejs, lieliska akustiskā koncertzāle un tiks atjaunota Dziesmusvētku estrāde. Taču būtiskākais – taps daudzi jo daudzi starptautiski nozīmīgi kultūras notikumi, kurus Rīga atbalstīs ar ievērojami palielinātu finansējumu. Lai to panāktu, mēs nošķirsim ienākumus no azartspēļu nodokļa Rīgas budžetā īpašā Rīgas Kultūras fondā.

 

Ja vēlies uzzināt vairāk, apmeklē Latvijas Reģionu apvienības un partijas "Latvijas attīstībai" apvienotā saraksta mājaslapu www.mersbondars.lv