DOKUMENTI

24 apr
2017

Sports

Mēs nodrošināsim kvalitatīvu un visiem pieejamu infrastruktūru, palielinot finansējumu sporta skolām un to speciālistiem, atbalstot labākos, starptautiskās sacensībās Rīgas vārdu popularizējošus sporta klubus. Mēs veicināsim veselīgu dzīvesveidu un sporta attīstību, līdzfinansējot prestižu Eiropas un pasaules čempionātu norisi galvaspilsētā.

Sporta infrastruktūra

Infrastruktūras nepietiekamība ir galvenā sporta nozares problēma Rīgas pašvaldībā. Kvalitatīvu materiāltehnisko bāžu trūkst visiem - profesionāļiem, skolēniem un amatieriem. Tāpēc mēs nākamo četru gadu laikā apņemamies:

  • Sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, saņemot valsts galvojumu, Pārdaugavā uzbūvēt Rīgas Olimpiskajam sporta centram (Grostonas ielā 6b) līdzvērtīgu, maza mēroga, bet starptautisku sacensību kritērijiem atbilstošu, plašam iedzīvotāju lokam ikdienā pieejamu sporta būvi ar aptuveni 3500 skatītāju vietām tribīnēs,
  • Bijušā Latvijas Universitātes stadionateritorijā (Barona ielā 116a) uzbūvēt jaunu vieglatlētikas stadionu ar 400m skrejceļu un brīvas pieejas sporta spēļu laukumiem, kā arī atbilstoši starptautiskajiem standartiem renovēt Rīgas nacionālo sporta manēžu (Maskavas ielā 160).,
  • Uzbūvēt vieglas konstrukcijas sporta būves pie izglītības iestādēm Imantā, Ziepniekkalnā, Vecmīlgrāvī un Ķengaragā. Apzināt un izvērtēt visu Rīgas pirmsskolu un sākumskolu izglītības iestāžu sporta infrastruktūru – esamību, kvalitāti un nepieciešamos uzlabojumus, īstenot tos,
  • Nodrošināt brīvas pieejas sporta infrastruktūras objektus izglītības iestāžu sporta laukumos Rīgas apkaimēs aktīvai brīvā laika pavadīšanai ikvienam rīdziniekam,
  • Izveidot ūdens sporta veidu bāzi Lucavsalā, izmantojot unikālo iespēju, ko Rīgas centrā dod Daugava, labiekārtojot teritoriju smaiļošanai un kanoe airēšanai.

Ja arī valsts izpildīs savas apņemšanās renovēt Daugavas stadionu un uzbūvēt jaunu hokeja halli, pēc četriem gadiem sporta infrastruktūra Rīgā būs pietiekama, kvalitatīva un pieejama.

Atbalsts sporta skolām un treneriem

Četru gadu laikā kopumā par 30% palielināsim finansējumu profesionālās ievirzes sporta programmām. Tajā skaitā summa ietvers līdzfinansējumu arī pašvaldības noteiktiem kritērijiem atbilstošām privātajām sporta skolām un klubiem, kas strādā ar bērniem un jauniešiem.

Atbalsts augstu sasniegumu sportam

Sporta klubiem, kas atbilst noteiktiem kritērijiem, nodrošināt iespēju pretendēt uz pašvaldības atbalstu:

  • klubs kā konkurētspējīgs dalībnieks piedalās prestižās starptautiskās, konkrētās federācijas atzītās sacensībās;
  • sadarbojas un atbalsta (t.sk. finansiāli) attiecīgā sporta veida jaunatnes sistēmu vai tās daļu, caur jauno talantu progresu un meistarības pilnveidi nodrošinot augstu sasniegumu pēctecību;
  • finanses ir atklātas un caurskatāmas, nodrošinot iespēju iepazīties ar tā līdzekļu izlietojumu, tajā skaitā pārliecināties par nodokļu nomaksu.

Katru gadu vismaz 300 tūkstošu eiro apmērā līdzfinansēsim dažādu sporta veidu jauniešu Eiropas čempionāta sarīkošanu Rīgā. Vismaz vienu reizi četros gados līdzfinansēsim Eiropas vai pasaules čempionāta norisi kādā no olimpiskajiem sporta veidiem pieaugušajiem.

Tautas sports

Atbalstīsim, tajā skaitā finansiāli, visu vecumu grupām paredzētas tautas sporta aktivitātes, kas vērstas uz  aktīva dzīvesveida, veselīga uztura, fizisko aktivitāšu īstenošanu sabiedrībā, veicinot to iedzīvotāju īpatsvara palielināšanos, kuri vismaz divas reizes nedēļā nodarbojas ar fiziskām vai sportiskām aktivitātēm.

Avots: www.mersbondars.lv