Jaunumi

22 mar
2019

ALDE Party piesaka savus kandidātus cīņai par EK prezidenta amatu

Ceturtdien, 21. martā "Attīstībai / Par!" Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis Ivars Ijabs un "Latvijas attīstībai" delegāts Emīls Dobrājs viesojās Briselē, kur Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienība (ALDE Party) deva svinīgo ''starta šāvienu" EP vēlēšanu kampaņai un pieteica savus kandidātus cīņai par EK prezidenta amatu.

Svinīgajā ceremonijā tika prezentēta "Team Europe", jeb septiņi "ALDE Party" sarakstu līderi no dažādām Eiropas valstīm, kas iesaistīsies cīņā par Eiropas Komisijas prezidenta amatu, ko pašreiz ieņem Žans Klods Junkers.
 
Šīs komandas līderi ir ES konkurences komisāre, dāņu politiķe Margarēte Vestagere un Beļģijas ekspremjers Gijs Ferhofstads.
 
Nesen noorganizētā aptauja liecina, ka Vestagere ir populārākā no visiem ES komisāriem. Viņas reitings Eiropas mēroga aptaujā bija 50%.
 
ALDE "Team Europe", jeb vadošo kandidātu vidū būs arī ES transporta komisāre, Slovēnijas politiķe Violeta Bulca, itāļu politiķe Emma Bonino, Vācijas brīvo demokrātu (FDP) pārstāve Nikole Bauere, Ungārijas politiķe Katalina Čeha un spāņu politiķis Luiss Garicano.
 
Partija “Latvijas attīstībai" jau kopš 2014. gada ļoti aktīvi darbojas ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas mērogā. Esam vienīgā Latvijas partija, kas ir biedrs Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienībā (ALDE). Tā tika dibināta jau 1976. gadā, un iestājas par liberālām un demokrātiskām vērtībām Eiropas Savienībā. Tajā pārstāvētas vairāk nekā 50 Eiropas Savienības valstu partijas!