Jaunumi

28 mai
2019

“Attīstībai/Par!” saraksta līderis Ivars Ijabs ievēlēts Eiropas Parlamentā

Sestdien, 25. maijā, Latvijā notika Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kuru rezultāti oficiāli tika publiskoti svētdien, 26. maijā (pusnaktī no 26. uz 27. maiju — no svētdienas uz pirmdienu). Starp 8 ievēlētajiem Latvijas pārstāvjiem, kuri turpmākos 5 gadus strādās Eiropas Parlamentā ir arī partiju apvienības “Attīstībai/Par!” saraksta līderis – Ivars Ijabs.

Vienošanās ar ES paredzēja tos paziņot tikai tad, kad EP vēlēšanas būs noslēgušās visās Eiropas Savienības valstīs, jo tās lielā daļā (21 valstī) norisinājās tieši svētdien. Pēdējā valsts, kur tika izdarīta izvēle, bija Itālijā, kur iecirkņi tika slēgti tieši pusnaktī pēc Latvijas laika.

Apvienību „Attīstībai/Par!” atbalstīja 12,42%, jeb 58763 vēlētāju.

Pavisam EP vēlēšanās nobalsoja 474 390 cilvēki jeb 33,60% no kopējā vēlētāju skaita, tādējādi 2019. gada EP vēlēšanās piedalījušies procentuāli vairāk vēlētāju nekā 2014. gadā, kad tajās piedalījās 445 225 vēlētāji jeb 30% no balsstiesīgajiem valsts iedzīvotājiem. Kopumā EP vēlēšanās varēja piedalīties 1 411 955 Latvijas iedzīvotāji.

Ivars Ijabs: "Es gribu pateikt lielu, lielu paldies visiem tiem, kas mums noticēja, visiem tiem, kas uz mums paļāvās un visiem tiem, kas mums deva šo milzīgo uzticības kredītu, kuru tagad ir mūsu uzdevums jūsu priekšā attaisnot. Liels paldies visiem tiem, kas noticēja, ka Eiropas Savienībai jauns spēks un jauna enerģija šobrīd ir vajadzīga vairāk, nekā vienā un tajā pašā krēslā nosēdēti piecpadsmit vai divdesmit gadi. Vēlreiz - milzīgs paldies jums!"