Jaunumi

12 mai
2014

“Latvijas attīstībai” Parīzē tiekas ar ALDE frakcijas vadītāju un EK prezidenta kandidātu Giju Verhofstadu

Andrejs Žagars: “Tikai aktīvi un enerģiski sadarbojoties ar saviem partneriem starptautiskā līmenī, varam panākt labvēlīgu lēmumu pieņemšanu Latvijai."

13.maijā Parīzē partijas „Latvijas attīstībai” Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis Andrejs Žagars un partijas ģenerālsekretārs Juris Pūce tiksies ar Eiropas Liberāļu un demokrātu alianses (ALDE) priekšsēdētāju Giju Verhofstadu (Guy Verhofstadt), lai pārrunātu gan ciešākas sadarbības iespējas, gan arī Latvijai un Eiropai aktuālos politikas jautājumus.

Partijas “Latvijas attīstībai” Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis Andrejs Žagars: “Tikai aktīvi un enerģiski sadarbojoties ar saviem partneriem starptautiskā līmenī, varam panākt labvēlīgu lēmumu pieņemšanu Latvijai. Mūsu dienaskārtībā ir visas tās likumdošanas iniciatīvas, kas var palīdzēt uzņēmējiem atvērt vēl plašākas durvis gan Eiropā, gan arī izvērst eksportu ārpus ES tirgiem. Tomēr tikpat svarīgs ir atbalsts kultūras un izglītības iniciatīvām. Tādēļ runāšu par finansējuma piesaistes iespējām projektiem Latvijā, piemēram, programmā “Radošā Eiropa” ir pieejams finansējums 1,46 miljardu eiro apjomā, uz ko var pretendēt arī Latvija.”

Tikšanās laikā abas puses plāno apspriest nepieciešamību aktīvākai Eiropas politikai ekonomiskās izaugsmes veicināšanai, piemēram, atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai, konkrētas iniciatīvas vienota Eiropas tirgus stiprināšanai, kā arī eksporta iespēju paplašināšana. Tiks pārrunāta arī nepieciešamība stiprināt sadarbību starp Eiropas Savienības dalībvalstīm izglītības, zinātnes un kultūras jomā. Tāpat plānots diskutēt par starptautiskās drošības un ārpolitikas aktualitātēm, īpaši saistībā ar pēdējiem notikumiem Ukrainā.

Gijs Verhofstads ir bijušais Beļģijas premjers un apvienības ALDE izvirzītais kandidāts Eiropas Komisijas prezidenta amatam. Ņemot vērā programmātisko līdzību, partija “Latvijas attīstībai” Eiropas Parlamentā plāno strādāt ALDE politiskajā grupā.