Jaunumi

02 jūn
2016

Publiskā sektora darbībai jāpārorientējas no procesa uz rezultātu

Partija “Latvijas attīstībai” vērsusies pie Ministru prezidenta Māra Kučinska, aicinot veikt būtiskus efektivitātes un kvalitātes uzlabojumus valsts un pašvaldību pārvaldē.

Partija “Latvijas attīstībai” savā vēstulē Mārim Kučinskim vērsa uzmanību uz biedrību “Latvijas Nākotnes forums” un “Ekonomistu apvienība 2010” organizēto diskusiju “Efektīva valsts pārvalde – no sapņa līdz realitātei”, kurā Tallinas Universitātes eksperti iepazīstināja ar Igaunijas pieredzi publiskā sektora reformēšanā.

Partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Juris Pūce skaidro, ka kaimiņvalstī pārmaiņas ir orientētas uz rezultātu, nevis uz procesu. “Igaunija par savu prioritāti ceļā uz valsts pārvaldes darba uzlabošanu ir noteikusi publiskā sektora iedzīvotajiem sniegta pakalpojuma kvalitātes pieaugumu un augstāku darba efektivitāti. Pretstatā tam Latvijā turpina pieaugt birokrātiskas prasības gandrīz katra nozarē, turklāt pašvaldību pārvalde vispār neatkarības gados nekad nav izvērtēta,” turpina Pūce.

“Izcils piemērs tam ir igauņu pasaules slavu ieguvusī e-pārvalde. Ja raugāmies uz Latviju, ir pat grūti prognozēt, kad tā būs tikpat lietošanai draudzīga un ērta kā pie mūsu ziemeļu kaimiņiem. Tāpēc lūdzām Kučinski skaidrot, kāpēc e-pārvaldes mērķtiecīga ieviešana pie mums klibo, ” uzsver partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs. 

Papildus iepriekšminētajam partija “Latvijas attīstībai” savā vēstulē lūdza Kučinski sniegt informāciju par plāniem attiecībā uz valsts pārvaldes funkcionālu izvērtējumu, birokrātijas mazināšanu, kā arī ierēdņu atalgojuma sistēmas sakārtošanu un kvalifikācijas celšanu.

Vēstule Mārim Kučinskim par nepieciešamību uzlabot valsts pārvaldes efektivitāti un kvalitātiVēstule Mārim Kučinskim par nepieciešamību uzlabot valsts pārvaldes efektivitāti un kvalitāti