Jaunumi

14 sep
2017

Aicinām Gerhardu izvērtēt, vai Nils Ušakovs ir atstādināms no amata

Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai (LRA/LA) Rīgas domes frakcija vērsusies pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda, aicinot vērtēt, vai Nils Ušakovs nav atstādināms no Rīgas mēra amata, ņemot vērā Rīgas domes sēdē pieņemto lēmumu Rīgas pašvaldībai sniegt galvojumu uzņēmuma “Rīgas satiksme” aizņēmumam.

12. septembra Rīgas domes sēdē Rīgas domes valdošās koalīcijas deputāti atbalstīja ieceri Rīgas pašvaldībai galvot par uzņēmuma “Rīgas satiksme” aizņēmumu 4.3 miljonu eiro apmērā Valsts kasē Skanstes tramvaja līnijas projekta realizēšanai.

Domes sēdē pieejamie dokumenti liecināja, ka “Rīgas satiksme” pati atzinusi, ka šobrīd nespēj savlaicīgi norēķināties ar kreditoriem, nespēj saņemt jaunu finansējumu un uzņēmuma apgrozāmais kapitāls ir nepietiekams.

"Pēc būtības “Rīgas satiksme” pati atzīst, ka tai ir maksātnespējas pazīmes, taču tas netraucē "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" veidotajai koalīcijai rīdzinieku vārdā galvot par uzņēmuma kredītu,” norāda LRA/LA frakcijas vadītājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce.

Ņemot vērā šos faktus, LRA/LA ir vērsusies pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda, norādot uz būtiskiem likuma normu pārkāpumiem un aicinot spert nepieciešamos soļus, lai nodrošinātu Rīgas domes likumīgu darbību.

“Rīgas domes valdošās koalīcijas nekaunība, lemjot par publisko līdzekļu izmantošanu, ir sasniegusi neiedomājamus mērogus. Fakti norāda uz to, ka ar šo lēmumu Rīgas domes pārkāpj vairākas likumu normas. Ņemot vērā Kaspara Gerharda rīcībā esošās tiesības, aicinām izvērtēt, vai būtībā nelikumīgais lēmums nav pamats Rīgas domes priekšsēdētaja Nila Ušakova atbrīvošanai no amata,” tā Juris Pūce.