Jaunumi

28 feb
2018

Aicinām Gerhardu klātienē vērot, kā Rīgas domes pozīcija pieņem pretlikumīgu lēmumu

Saistībā ar Rīgas domes vēlmi Rīgas pilsētā atgriezt automašīnu riteņu bloķētājus, partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcija aicinājusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu apmeklēt Rīgas domes sēdi, lai klātienē vērotu, kā Rīgas domes vadošā pozīcija pieņem lēmumu, ko VARAM jau atzīmējis kā pretlikumīgu.

Rīgas domē šobrīd tiek virzīti grozījumi “Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanas un lietošanas noteikumos”. Tie paredz SIA “”Rīgas satiksme” tiesības izmantot transportlīdzekļu bloķēšanas iekārtas.

Kā norādījuši Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) un Konkurences padome (KP), paredzētie grozījumi ir patērētājiem un konkurencei nelabvēlīgi, savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija brīdinājusi Rīgas domi, ka sagatavotie grozījumi neatbilst likumam.

Partija “Latvijas attīstībai” Rīgas domes sēdē aicinājusi piedalīties KP priekšsēdētāju Skaidrīti Ābramu un PTAC direktori Baibu Vītoliņu.

Tāpat, kā skaidroja “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāts Juris Pūce, partijas Rīgas domes frakcija aicina domes sēdē piedalīties arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu.

“VARAM Rīgas domei ir norādījusi, ka sagatavotie grozījumi, kas paredz Rīgā atgriezt arhaiskās transportlīdzekļu riteņu bloķēšanas iekārtas, neatbilst likumam. Ņemot vērā to, ka “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” deputātiem ar izpratni par to, kas ir likumīgs un kas nav, ir samērā pagrūti, esam aicinājuši Rīgas domes sēdē piedalīties Kasparu Gerhardu. Viņam būs lieliska iespēja klātienē novērot, kā pretēji viņa vadītās ministrijas skaidriem norādījumiem Rīgas domes pozīcija visticamāk pieņems pretlikumīgu lēmumu,” tā Pūce.

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcija ir sagatavojusi un iesniegusi priekšlikumu no  sagatavotajiem grozījumiem izslēgt noteikumus, kas paredz riteņu bloķētāju piemērošanu.