Jaunumi

26 mar
2018

Aicinām Kasparu Gerhardu nekavējoties “savaldīt” Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ir sasaucis domes ārkārtas sēdi, kurā atkal piedāvā grozīt pašvaldības nolikumu ar nolūku ierobežot pašvaldības opozīcijas deputātu tiesības uzdot jautājumus un izteikties domes sēžu laikā. Sēdi Ušakovs sasaucis tajā pašā dienā, kad VARAM ministrs kā nedemokrātiskus un prettiesiskus ir atcēlis iepriekšējos grozījumus Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā.

LA Rīgas domes deputāti ir sašutuši par Rīgas domes priekšsēdētāja N.Ušakova mēģinājumiem “uzurpēt varu”, lai ar jebkuriem līdzekļiem apietu likumu un “aizbāztu muti” opozīcijas deputātiem.

LA Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce uzsver: “Ušakova rīcībā ir ne tikai nedemokrātiska, viņš demonstrē klaju necieņu un nepakļaušanos valsts varai, kura likumīgā kārtībā ir norādījusi uz šādas kārtības prettiesiskumu. Šāda sēde ir pierādījums Ušakova neatbilstībai savam amatam. Kasparam Gerhardam būtu Ušakovs jāsavalda, pretējā gadījumā Rīgas dome neleģitīmi, nelikumīgi un nedemokrātiski būs sagrābusi varu valstī.”

Ņemot vērā satraucošo situāciju, kas izveidojusies saistībā ar Rīgas domes vadības mēģinājumiem jebkādā veidā ierobežot deputātu tiesības, aicinām nekavējoties VARAM ministru K.Gerhardu ierasties uz Rīgas domes 26.03.2018. ārkārtas sēdi, lai netiktu pieņemti jauni prettiesiski grozījumi Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā.