Jaunumi

19 dec
2018

Ansbergs rosina sākt cīņu pret Rīgas svilinātājiem

Rīgas domes (RD) Pilsētas īpašuma komitejā tika atbalstīts partijas “Latvijas attīstībai” (LA) Rīgas domes deputāta Anša Ansberga priekšlikums, kas paredz, ka turpmāk arī vidi degradējošās būvēs jeb “graustos” jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem vai jānodrošina attiecīgo objektu fiziskā apsardze.

Šodien, 19. decembrī Pilsētas Īpašuma komitejas ārkārtas sēdē, skatot jautājumu par situāciju Kalnciema ielā 2B, Rīgā, tika pieņemts papildus lēmums, kurš tai skaitā satur RD deputāta Anša Ansberga iepriekš izteiktu priekšlikumu, kas uzdod Īpašuma departamentam izstrādāt normatīvo aktu grozījumus, kas uzliktu par pienākumu “graustu” īpašniekiem nodrošināt, ka arī tukšās ēkās tiktu uzstādīti dūmu detektori vai tiktu nodrošināta fiziskā apsardze. 

Ansbergs norādīja, ka šāda prasība samazinātu ļaunprātīgu dedzināšanas risku, vienlaikus ļautu operatīvajiem dienestiem ātrāk reaģēt uz iespējamām ugunsnelaimēm.

“Šīs ēkas, kurām ir liela kultūrvēsturiska vērtība, īpašniekam ir zināms apgrūtinājums, kura dēļ īpašuma atjaunošanai nepieciešami lielāki finanšu līdzekļi un acīmredzami, ka daudzos gadījumos ēkas tiek apzināti novestas līdz kritiskam stāvoklim, atsevišķos gadījumos arī tīši bojātas, tādējādi radot iespēju ēku nojaukt, kas prasa mazākus finanšu resursus nekā ēkas atjaunošana,” priekšlikumu pamato Ansbergs.