Jaunumi

02 nov
2018

Ansis Ansbergs: steidzami jāvērtē alternatīvas pretslīdes materiālu izmantošanas metodes, kas varētu mazināt sāls apjomu

Pēc uzstājīgiem atgādinājumiem un ilgstošas sarakstes vairāk nekā pusgada garumā, Rīgas domes (RD) Finanšu un administrācijas lietu komitejā tika atbalstīts partijas "Latvijas attīstībai" (LA) RD frakcijas deputāta Anša Ansberga priekšlikums piešķirt finansējumu, lai pētītu veidus, kā samazināt Rīgas “iesālīšanu” ziemas sezonā.

Pēc Ansberga ierosinājuma 2018. gada 20. martā Mājokļu un vides komitejā tika atbalstīta ideja pasūtīt visaptverošu pētījumu, uz kā pamata izstrādāt un iztestēt stratēģiju pretslīdes/pretapledošanas materiālu efektīvākai izmantošanai atkarībā no apstrādājamās platības (ielas, ietves, parka celiņa) raksturlielumiem (apkārtējās apbūves blīvuma, transporta/kājāmgājēju noslogojuma, apkartējiem apstādījumiem, u.c.), tādējādi mazinot vides piesārņojumu Rīgā.

Taču komiteja nesteidza pildīt pieņemto lēmumu, cenšoties novilcināt šo jautājumu un plānoja jau pieņemto lēmumu vēlreiz konkursa kārtībā izskatīt Vides aizsardzības fondā.

Neatbalstot šādu risinājumu, kurā jau tā nelielais finansējums no Dabas resursu nodokļa, kas paredzēts tieši vides aizsardzības projektu īstenošanai, tiktu novirzīts citur, deputāts iesniedza priekšlikumu Rīgas pilsētas pašvaldības 2018. gada budžeta grozījumu projektā, kas beidzot guva atbalstu.

“Šobrīd Rīgā ir izveidota sistēma, kur iedzīvotāji un iestādes izvēlas vienkāršāko un lētāko risinājumu - pārsālīt, lai tik neuzliek sodu un arī fiziskā darba mazāk. Pašvaldības prioritāte nav vide, mājdzīvnieki, pilsētas infrastruktūra un iedzīvotāju īpašumi - ir tikai sods par to, ka slīd”, sašutumu pauž Ansbergs.

LA frakcijā saņemtas daudzas iedzīvotāju sūdzības par pārmērīgu sāls daudzumu Rīgas ielās, lūdzot deputātus nopietni pievērsties šī jautājuma aktualizēšanai un risināšanai.

Turpināsim strādāt, lai panāktu kaisītā sāls apjoma samazināšanu!