Jaunumi

14 jūn
2019

Barona ielas puķu podu krīzi iespējams vienkārši atrisināt

Partijas “Latvijas attīstībai” deputāti vāc parakstus Kr. Barona ielas puķu apstādījumu saglabāšanai un rosinās nepieciešamos finanšu līdzekļus rast Rīgas domes rezerves fondā.

LA frakcijas deputāts Andris Bačkurs sadarbībā ar aktīvistu grupām "Par kokiem Rīgā" un "Pilsēta cilvēkiem" uzsācis parakstu vākšanu, lai apliecinātu, ka apstādījumus Kr.Barona ielās vēlas visi rīdzinieki, ne tikai atsevišķi indivīdi.

LA frakcijas vadītājs Viesturs Zeps rosina sasaukt Finanšu un administrācijas lietu komitejas ārkārtas sēdi, lai nekavējoties atrisinātu problēmu ar puķu podu laistīšanai nepieciešamo finanšu līdzekļu trūkumu, piešķirot naudu no RD rezerves fonda.

“Barona ielas puķu podu krīze uzskatāmi iezīmē vienkāršas plānošanas trūkumu Rīgas domes darbībā. Finansējums tiek pieprasīts, tad tiek piešķirts, tad tiek noraidīts – viena objekta apsaimniekošanā iesaistītas vairākas domes institūcijas, kur katra vairās no atbildības un nestrādā kopā. Esmu spiests rosināt ārkārtas Finanšu komitejas sēdi, lai rastu iespēju piešķirt Mājokļu un vides departamentam papildus 30k EUR no rezerves fonda līdzekļiem situācijas atrisināšanai” norāda V.Zeps.

Saskaņā ar Rīgas domes rezerves fonda instrukciju, fonda līdzekļi tiek piešķirti neparedzētiem izdevumiem –  pilsētai nozīmīgu pasākumu (kuri nav ikgadēji) finansēšanai un citiem īpašiem gadījumiem, kuri objektīvu apstākļu dēļ nav iekļauti saistošajos noteikumos par Rīgas pilsētas pašvaldības budžetu un kurus iesniedzējs (fiziska vai juridiska persona) nevarēja paredzēt, kā arī avārijas un nelaimes gadījumiem, Rīgas domes vienreizējiem piešķīrumiem, tai skaitā par īpašiem sasniegumiem izglītībā, zinātnē, sportā, mākslā un citās jomās.

FOTO: "Pilsēta cilvēkiem"