Jaunumi

22 mar
2018

Bondars aicina izveidot komisiju, lai izvērtētu Ušakova 8 miljonu eiro izlietošanu sava tēla spodrināšanai

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars sagatavojis un iesniedzis lēmumprojektu skatīšanai Rīgas domes sēdē, kas paredz izveidot komisiju Rīgas domes, tās nodibinājumu un kapitālsabiedrību sabiedrisko attiecību tēriņu likumības un pamatotības izvērtēšanai.

2018. gada 15. martā Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica'' publiskoja pētījumu, kurā apgalvots, ka Rīgas mēra Nila Ušakova popularitātei trīs gados iztērēti vismaz 8 miljoni eiro rīdzinieku naudas. Tas darīts, uzpērkot medijus, nodarbinot “Saskaņas” jaunatni, finansējot "štata piketētājus" un izvēršoties sociālajos tīklos.

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars skaidro, ka šī informācija sabiedrībā izraisījusi plašu rezonansi un rada šaubas par jebkura Rīgas domes lēmuma likumību un lietderību.

Deputāta sagatavotais lēmumprojekts paredz izveidot komisiju, kas vērtēs Rīgas domes, nodibinājuma “Riga.lv”, nodibinājuma “Rīgas Tūrisma attīstības birojs” un kapitālsabiedrību, kurās Rīgas pašvaldībai pieder kapitāla daļas, sabiedrisko attiecību tēriņu likumību un lietderību.

Mārtiņš Bondars, partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāts: “”Re:Baltica” publicētā informācija, ka vismaz 8 miljoni eiro rīdzinieku naudas trīs gados ir tērēti Ušakova spalvas spodrināšanai, ir satraucoša. Tas būtiski iedragā Rīgas pilsētas reputāciju un sabiedrības uzticību Rīgas domes darbam. To iespējams atjaunot, ja Rīgas domes, tās nodibinājumu un kapitālsabiedrību sabiedrisko attiecību tēriņi tiks pamatoti un būs caurspīdigi. Ceru, ka Rīgas mērs to apzinās.”