Jaunumi

09 mai
2018

Juris Pūce aicina nesasteigt kārtējos Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumus

Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Rīgas mēru Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumus sākotnēji skatīt atbildīgās komitejas sēdē, nevis Rīgas domes ārkārtas sēdē. Tas ir sevišķi būtiski, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau iepriekš vairākas reizes norādījusi uz līdz šim veikto grozījumu nelikumību.

Publiski izskanējis, ka nākamajā nedēļā tiks sasaukta Rīgas domes ārkārtas sēde, lai kārtējo reizi skatītu grozījumus Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā. Pēdējo deviņu mēnešu laikā Rīgas dome ir grozījusi pašvaldības nolikumu piecas reizes.

Tā kā pašvaldības nolikums ir pamatdokuments pašvaldības darba organizācijā, Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis plānoto grozījumu izskatīšanu nesasteigt un sākotnēji tos skatīt komiteju kārtējās sēdēs.

Jāatzīmē, ka partija “Latvijas attīstībai” ir vienīgā Rīgas domes opozīcijas frakcija, kas izstrādājusi arī savu piedāvājumu Rīgas pašvaldības nolikumam, ko piedāvājusi apspriešanai visiem Rīgas deputātiem un nosūtījusi arī vērtējuma sniegšanai VARAM. 

Juris Pūce, partiju apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts: “Nākamās nedēļas laikā notiks Rīgas domes komiteju kārtējās sēdes. Esmu aicinājis Rīgas domes priekšsēdētāju iekļaut šī nozīmīgā jautājuma skatīšanu atbildīgās komitejas sēdē un pēc tam to iekļaut kārtējās, nevis ārkārtas domes sēdes darba kārtībā. Mums nav vajadzīga steiga. Citādi atkal var sanākt tā, ka VARAM atceļ steigā pretlikumīgi pieņemtus pašvaldības nolikuma grozījumus, kurus nāksies atkal labot.”