Jaunumi

09 nov
2017

Juris Pūce aicina Ušakovu sniegt informāciju par nepamatoto vēlmi piešķirt 10 miljonus eiro Rīgas satiksmei

Ņemot vērā Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē izskatīto jautājumu par grozījumu veikšanu Rīgas pašvaldības 2017. gada budžetā, lai veiktu ieguldījumu SIA “Rīgas satiksme” pašu kapitālā 9.6 miljonu eiro apmērā, Juris Pūce (LRA/LA) vērsies pie Rīgas mēra Nila Ušakova, aicinot sniegt visu nepieciešamo informāciju un pamatojumu šādas rīcības nepieciešamībai.

8. novembra Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas ārkārtas sēdē tika iekļauts jautājums par Rīgas pašvaldības 2017. gada budžeta grozījumiem, lai veiktu 9.6 miljonu eiro ieguldījumu SIA “Rīgas satiksme” pašu kapitālā.

LRA/LA frakcijas vadītājs Juris Pūce skaidro, ka sēdē, vairākkārtīgi uzdodot jautājumus par finanšu līdzekļu piešķiršanas nepieciešamību un pamatojumu, netika saņemtas atbildes uz jautājumiem pēc būtības.

“Mēs uzdevām daudz jautājumu par to, kāpēc kārtējo reizi rīdzinieku nodokļos samaksātā nauda jāpiešķir uzņēmumam, kuram ir nopietnas finansiālas problēmas. Vēlme ieguldīt 9.6 miljonus eiro uzņēmumā “Rīgas satiksme” šobrīd izskatās ļoti aizdomīgi, tāpēc esam aicinājuši Nilu Ušakovu līdz Rīgas domes sēdei, kad tiks lemts par šo jautājumu, iesniegt visu nepieciešamo informāciju, lai izvērtētu naudas līdzekļu piešķiršanas pamatojumu,” skaidro frakcijas vadītājs Juris Pūce.

LRA/LA iepriekš jau vairākkārt bija norādījusi uz nopietnām finanšu problēmām “Rīgas satiksmē”, ko apliecinājuši paša uzņēmuma iesniegtie dokumenti, kad 12. septembrī tika lemts par Rīgas domes galvojumu “Rīgas satiksmes” aizņēmuma 4.3 miljonu eiro apmērā Skanstes tramvaja līnijas attīstībai.

“Tikai divus mēnešus pirms 2018. gada vēlme grozīt Rīgas budžetu un piešķirt naudu uzņēmumam, kura darbība ir necaurspīdīga un ar sliktiem finanšu rādītājiem, neatbilst labas pārvaldības principiem. Papildus tam, ir pamatotas bažas, ka var tikt pārkāpts arī Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likums. Ir jābeidz Rīgas domes valdošās koalīcijas prettiesiskā rīcība un jāsāk strādāt rīdzinieku interesēs,” tā Pūce.