Jaunumi

20 mar
2018

Juris Pūce: Apjomīgi Rīgas pilsētas budžeta grozījumi var tikt pieņemti bez deputātu pilnvērtīgas iespējas iesaistīties

Partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes deputāts Juris Pūce vērsies pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda, aicinot piedalīties Rīgas domes sēdē un nekavējoties atcelt grozījumus Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā, kas ierobežo deputātu tiesības pilnvērtīgi pārstāvēt rīdziniekus. Grozījumu neatcelšana var radīt nopietnu risku caurspīdīgi izskatīt topošos apjomīgos Rīgas 2018. gada budžeta grozījumus.

28. februāra naktī Rīgas domes sēdē tika pieņemt grozījumi Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā, kas paredz ievērojamu pašvaldības deputāt tiesību ierobežojumu, tādējādi liedzot pilnvērtīgi pārstāvēt rīdziniekus.

VARAM ir norādījis, kā šādi prettiesiski un antidemokrātiski grozījumi ir jāatceļ. Taču pašreizējā situācija ir tāda, ka Rīgas domes sēdēs 23. martā un 27. martā pašvaldības deputātiem netiks nodrošinātas pilnvērtīgas tiesības izteikties.

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce skaidro, ka tas ir sevišķi riskanti situācijā, kad šobrīd notiek darbs pie apjomīgu 2018. gada Rīgas budžeta grozījumu izstrādes. Budžeta grozījumi, visticamāk, tiks izskatīti Rīgas domes kārtējā sēdē 27. martā.

Juris Pūce ir aicinājis Kasparu Gerhardu izdot motivētu rīkojumu, kas atceltu prettiesiskos grozījumus Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā, kā arī personiski aicinājis ministru piedalīties Rīgas domes kārtējā sēdē 23. martā, lai stingri apliecinātu VARAM nostāju nepieļaut demokrātisko tiesību ierobežošanu.

Juris Pūce, partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāts: “Divu kārtējo sēžu sasaukšana nedēļas laikā ir ļoti neierasta prakse. Tas visdrīzāk liecina par to, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs vēlas izgrūst rīdziniekiem ļoti nozīmīgus jautājumus, kamēr spēkā ir prettiesiskie grozījumi un deputāti nevar pilnvērtīgi piedalīties sēdē. Esmu aicinājis ministru nekavējoties atcelt grozījumus saistošajos noteikumos, citādi var tikt apdraudēta caurspīdīga lēmumu pieņemšana rīdziniekiem. Sevišķi nozīmīgi tas ir jau tagad, kad Rīgas dome gatavo apjomīgus grozījumus 2018. gada Rīgas budžetā.