Jaunumi

08 jūn
2018

Juris Pūce: Sociālo darbinieku atalgojums jāpalielina nekavējoties

Lai sniegtu plašāku atbalstu visiem sociālajiem darbiniekiem Rīgas pašvaldības iestādēs, partiju apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce izstrādājis priekšlikumu, aicinot piešķirt papildu līdzekļus 240 tūkstošu eiro apmērā sociālā darba speciālistu algu palielināšanai no 2018. gada 1.septembra šī gada budžeta ietvaros.

Sociālo darbinieku loma mūsdienu sociālekonomiskajos apstākļos ir ļoti nozīmīga un vajadzība pēc speciālistiem aizvien pieaug. Papildus tam sociālajiem darbiniekiem izvirzītas augstas prasības gan profesionālās izglītības, gan kvalitatīva darba izpildes ziņā, vienlaikus šo darbinieku pieņemtie lēmumi un paveiktais būtiski ietekmē klientu dzīvi un dzīves kvalitāti, tādējādi, papildus radot arī milzīgu atbildības slogu.

Rīgas domes nolikums par Rīgas pilsētas pašvaldība darba samaksu nosaka maksimāli pieļaujamās amata algu robežas, taču sociālā darba speciālistiem šī maksimāli noteiktā robeža netiek sasniegta. Vidējais atalgojums svārstās ap 760 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Šobrīd Rīgas pašvaldībā strādā vairāk nekā 400 sociālie darbinieki, kas, ņemot vērā sarežģīto darba specifiku, ir par maz, kā rezultātā esošie speciālisti ir pārslogoti. Ņemot vērā šos apstākļus, partiju apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce izstrādājis priekšlikumu, lai no 2018. gada septembra līdz decembrim tiktu nodrošināta sociālo darbinieku maksimāli pieļaujamā mēnešalga. Tas prasītu tikai 239 491.22 eiro no Rīgas pašvaldības budžeta.

Juris Pūce, partiju apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts: “Bieži tiek runāts par “izdegšanu”, kas skar sociālos darbiniekus, jo ir liels klientu daudzums, milzīga atbildība un vēlme atrisināt visas klientu likstas. Tas bieži rada pārslodzi darbā, tādēļ darbinieku mainība ir ļoti liela. Būtisks faktors jaunu darbinieku piesaistē un esošo darbinieku saglabāšanā ir noteiktais atlīdzības apmērs par sabiedrībai īpaši nozīmīgā darba veikšanu. Tādēļ esmu aicinājis Rīgas mēru Nilu Ušakovu rast pašvaldības budžetā 240 tūkstošus eiro, lai atbalstītu sociālā darba speciālistus. Es ceru, ka naudu šāda nozīmīga jautājumā risināšanai varēsim atrast, ņemot vērā to, cik viegli Rīgas dome piešķir dažādu apšaubāmu projektu īstenošanai un finansēšanai.”