Jaunumi

27 feb
2018

"Latvijas attīstībai" kopā ar Rīgas pilsētas aktīvistiem spriež par risinājumiem galvaspilsētas attīstībai

Partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcijas deputāti aizvadīja tikšanos ar sabiedrības pārstāvjiem, lai pārrunātu Skanstes apkaimes nākotnes attīstības perspektīvas, kā arī situāciju ap Lielajiem kapiem.

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcija tikās ar aktīvistiem “Lielo kapu draugi”, kā arī telpiskās plānošanas speciālistu Tāli Linkaiti. Tikšanās laikā tika pārrunāta Skanstes nākotnes attīstības perspektīva kontekstā ar “ABLV Bank” problēmām, ka arī Lielo kapu nākotne.

Kā atzīmēja sabiedrības pārstāvji, Lielo kapu plānojumā paradījušās jaunas detaļas, kas ir gan pretrunā 2016. gadā grozītajam Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumam, gan Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova paustajam.

“Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcijas vadītājs Juris Pūce atzīmē, ka Rīgas mērs kārtējo reizi apliecina, ka rīdzinieki nevar uzticēties viņa solījumiem.

“Kā izskatās, Nils Ušakovs ir maldinājis gan sabiedrības pārstāvjus, gan sabiedrību. Kā mūs informēja “Lielo kapu draugi” saistībā ar Lielo kapu teritorijas plānojumu un šobrīd notiekošajiem procesiem, rodas bažas, ka Lielie kapi kā visai Latvijai nozīmīgs kultūrvēsturisks piemineklis var netikt atbilstoši sakārtots un var tikt izpostīts vēl vairāk. Mēs vērsīsimies atbildīgajās institūcijās, lai šāda situācija tiktu novērsta,” skaidro Juris Pūce.

Tāpat deputāts norādīja, ka Rīgas domes pozīcijas nolaidīgā attieksme gan pret Lielajiem kapiem, gan pret ES līdzfinansētā Skanstes apkaimes attīstības projekta risku izvērtēšanu esošajā krīzes situācijā ir tikai daži no piemēriem, kas parāda esošo Rīgas negatīvo attīstības virzienu.

“Rezultāts tam ir iedzīvotāju skaita samazināšanās, kas tieši ietekmē Rīgas starptautisko konkurētspēju. Tas ir jāmaina. Ir liels prieks, ka Rīgā ir aktīvi cilvēki, kas ar savu iniciatīvu vēlas uzlabot mūsu visu kopīgo dzīves telpu. Rīgas mēram šo aktīvo cilvēku iniciatīvu nevajadzētu pamest kaut kur vārtrūmē,” norāda Pūce.

Sabiedrības pārstāvji un “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcija vienojusies arī par turpmāku sadarbību.

“Latvijas attīstībai” jau iepriekš aicinājusi Rīgas domes darbā aktīvi iesaistīt sabiedrības pārstāvjus, jo tādējādi iespējams paaugstināt gan dažādu pašvaldības sniegto pakalpojumu kvalitāti, gan veicināt pilsētas iedzīvotāju iesaisti Rīgas attīstībā.