Jaunumi

13 apr
2018

“Latvijas attīstībai” piedāvā uzlabojumus Rīgas domes darbam

"Latvijas attīstībai" (LA) Rīgas domes deputātu frakcijas deputāti sagatavojuši priekšlikumus Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā, lai paplašinātu demokrātiju Rīgas pašvaldībā un nodrošinātu labāku Rīgas domes darba organizāciju.

Pēdējo deviņu mēnešu laikā Rīgas dome ir grozījusi pašvaldības nolikumu piecas reizes, tomēr tas joprojām neatbilst normatīvo aktu prasībām, ierobežo demokrātijas pamatprincipus un vārda brīvību.

LA Rīgas domes deputāti sagatavojuši pašvaldības nolikuma grozījumu projektu, lai piedāvātu Rīgas domē pārstāvētajam partijām risinājumu kā turpināt konstruktīvu darbu. Šobrīd Rīgas domes darbs ir faktiski paralizēts.

LA frakcijas piedāvātajā nolikuma projektā paredzēts paplašināt deputātu līdzdalību domes darbā un savstarpējas komunikācijas veicināšanai starp pozīciju un opozīciju piedāvāts izveidot Frakciju padomi.

Tāpat piedāvāts padarīt domes darbu labāk pārskatāmu, sadalīt sagatavoto lēmuma projektu izskatīšanu domes sēdē “A” un “B” daļās (“A” daļā izskatāmi jautājumi, kuri domes komiteju sēdē atbalstīti vienbalsīgi, bet “B” daļā – jautājumi, kuriem nepieciešama plašāka diskusija).

Ņemot vērā to, ka Rīgas domes darbā ārkārtas sēdes tiek sasauktas ļoti bieži (šajā sasaukumā no 25 sasauktajām domes sēdēm 13 ir bijušas ārkārtas), LA deputāti piedāvā noņemt jebkādus jautājumu uzdošanas limitus ārkārtas sēdēm.

Piedāvātos Rīgas pilsētas pašvaldības nolikuma grozījumus LA Rīgas domes deputātu frakcija ir nosūtījusi atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, kā arī viedokļu, iebildumu un ierosinājumu sniegšanai visām Rīgas domes deputātu frakcijām.

LA Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce norāda, ka LA domes deputātu frakcijas mērķis ir Rīgas domes darbu normalizēt, pārtraukt bezjēdzīgos domes vadības mēģinājumus ierobežot demokrātiju un vienlaikus padarīt šobrīd birokrātisko domes darbu daudz efektīvāku.

Jau ziņots, ka LA Rīgas domes deputāti ir sašutuši par Rīgas domes priekšsēdētāja N.Ušakova mēģinājumiem “uzurpēt varu”, lai ar jebkuriem līdzekļiem apietu likumu un “aizbāztu muti” opozīcijas deputātiem.