Jaunumi

11 jan
2018

“Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcija vienojas par sadarbību ar valsts kontrolieri saistībā ar revīziju Rīgas domē

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāti aizvadīja tikšanos ar valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu, lai pārrunātu “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu atklātos faktus, kas liecina par Rīgas pašvaldības uzņēmuma SIA “Rīgas satiksme” izšķērdīgo un pretlikumīgo darbību. Abas puses vienojušās par turpmāku sadarbību.

Šīs nedēļas sākumā valsts kontroliere Elita Krūmiņa aicināja partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakciju uz tikšanos, lai detalizētāk pārrunātu “Latvijas attīstībai” frakcijas deputātu atklātos faktus, kas norāda uz nesaimniecisku un pretlikumīgu Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” darbību. Tikšanās tika aizvadīta šodien.

Kā norāda partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas vadītājs Juris Pūce, abu pušu saruna bijusi konstruktīva un Pūce cer, ka Valsts kontroles pārbaudes padarīs gan “Rīgas satiksmes”, gan Rīgas pašvaldības naudas plūsmas caurspīdīgākas.

“”Rīgas satiksmes” finanšu stāvoklis šobrīd ir ļoti smags. To vairākkārt atzinuši paša uzņēmuma vadošie speciālisti, taču Rīgas domes vadītājs Nils Ušakovs šobrīd slēpj “Rīgas satiksmes” naudas plūsmas un turpina rīdzinieku naudu bērt caurā maisā. Šodien valsts kontroliere sniedza informāciju par iecerētajām pārbaudēm gan Rīgas domē, gan “Rīgas satiksmē”. Ir ļoti būtiski informāciju un dokumentus apskatīt vēl detalizētāk. Pastāv reāla iespējamība, ka situācija ir vēl dramatiskāka, nekā mēs to varam izanalizēt, jo, atrodoties opozīcija, pieeju informācijai Ušakovs ļoti ierobežo,” skaidro Pūce.

“Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars norāda, ka tikšanās laikā abas puses vienojušās par turpmāku sadarbību. “Ir svarīgi, ka Rīgas iedzīvotāju nauda tiek tērēta gudri un atbildīgi. Tāpēc man ir patiess prieks, ka ar Krūmiņas kundzi esam vienojušies par turpmāku sadarbību, lai daudz efektīvāk pārbaudītu to, kā rīdzinieku naudu tērē esošais Rīgas mērs,” tā Bondars.

Atgādinām, ka “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāti jau vairākkārt norādījuši uz “Rīgas satiksmes” nopietnajām finansiālajām problēmām un tās izšķērdīgo darbību. 2017. gada septembrī Rīgas domes pozīcijas deputāti atbalstīja piešķirt galvojumu 4.3 miljonu eiro apmērā Skanstes tramvaja līnijas attīstībai, kaut gan pēc pašas “Rīgas satiksmes” iesniegtajiem dokumentiem tika apliecināta uzņēmuma nespēja laikā norēķināties par tekošajām kredītsaistībām.

2017. gada novembrī “Saskaņa/GKR” deputāti atbalstīja piešķirt teju 10 miljonus eiro “Rīgas satiksmei”, lai nodrošinātu uz maksātnespējas sliekšņa esošā uzņēmuma darbību. Taču jau pēc neilga laika šis uzņēmumus savā īpašumā iegādājās vairākus luksus klases Mercedes Benz V mikroautobusus tā vietā, lai veiktu uzņēmuma darbības uzlabošanu.

Tāpat “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāti aicināja neatbalstīt Rīgas pašvaldības 2018. gada budžetu, kurā tika iekļauta dotācija 100 miljonu eiro apmērā “Rīgas satiksmei”. Tā kā attiecībā uz piešķiramo dotāciju netika izpildītas vairākas likumā noteiktās prasības, ko apstiprināja arī Rīgas domes Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse, tas padarīja gan piešķiramo dotāciju, gan visu budžetu par nelikumīgu. Taču, ka zināms, Rīgas domes pozīcijas deputāti nobalsoja par pretlikumīgi sagatavotu budžetu un tas tika pieņemts.