Jaunumi

07 nov
2018

“Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakciju turpmāk vadīs Viesturs Zeps, frakcijai pievienojas divi jauni deputāti

''Latvijas attīstībai'' (LA) frakcijas Rīgas domes deputāti vienbalsīgi pieņēmuši lēmumu par deputāta Viestura Zepa ievēlēšanu LA frakcijas priekšsēdētāja amatā. Frakcijas priekšsēdētāja vietnieka pienākumus uzticēts pildīt domniekam Mārim Mičerevskim.

Līdz šim LA RD frakciju vadīja Juris Pūce, bet pēc ievēlēšanas 13. Saeimā, deputāti izraudzījās jaunu frakcijas vadību.

Zeps norāda uz galvenajiem LA frakcijas uzstādījumiem: Iespēju robežās centīsimies īstenot priekšvēlēšanu programmā paustos solījumus, tāpat turpināsim palielināt spiedienu uz domes politisko vadību un norādīt uz atbildīgo amatpersonu neizdarībām.

“Mums rūp Rīga un tās iedzīvotāji, mēs strādāsim, lai nākošajās vēlēšanās Rīgā būtu pārmaiņas un esam gatavi tās vadīt. Mēs aktīvi sadarbosimies ar Saeimā ievēlēto deputātu frakciju, lai strādātu pie likumdošanas iniciatīvām pašvaldību (it īpaši Rīgas) darba caurskatāmības uzlabošanā, birokrātijas mazināšanā un kapitālsabiedrību pārraudzībā”, pauž LA frakcijas priekšsēdētājs Zeps.

Papildus izmaiņām frakcijas vadībā, no 7. novembra darbu RD deputāta statusā uzsāks uzņēmējs un LA valdes loceklis Andris Bačkurs, kā arī eksporta vadītājs ražošanas uzņēmumā Edgars Lejnieks.

Andris Bačkurs strādās Satiksmes un transporta lietu komitejā, Pilsētas īpašuma komitejā un Pilsētas attīstības komitejā. Bačkurs vēlas iesaistīties satiksmes organizācijas uzlabošanas, it īpaši velo infrastruktūras  sakārtošanas jautājumos un plāno aktīvi strādāt pie birokrātiskā sloga mazināšanas Rīgas pašvaldībā.

Savukārt Edgars Lejnieks darbosies Izglītības, kultūras un sporta komitejā, Sociālo jautājumu komitejā, kā arī Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā. Lejnieks norāda, ka vēlētos redzēt Rīgu, kas nekalpo šaurām interešu grupām un pakalpojumu sniegšana netiktu monopolizēta, bet pilsēta attīstītos, balstoties “gudro” pilsētu pieredzē.