Jaunumi

19 feb
2018

Latvijas banku sistēmas krīze apdraud Skanstes apkaimes attīstību

Lai noskaidrotu Eiropas Savienības līdzfinansētā Skanstes apkaimes revitalizācijas projekta risku izvērtējumu, ņemot vērā pēdējās nedēļas satraucošās norises Latvijas finanšu sistēmā, partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcija rosinājusi un visas opozīcijas frakcijas ir vienojušās sasaukt Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas ārkārtas sēdi.

Kā zināms, pagājušā nedēļā Latvijas finanšu sistēma cieta satricinājumu, kad ASV finanšu uzraudzības iestāde rosināja noteikt sankcijas pret “ABLV Bank”, kas esot saistīta ar dažādām pretlikumīgām darbībām.

Jāatzīmē, ka “ABLV Group”, kurā “ABLV Bank” ir mātes uzņēmums, ietilpst kompānija “Pillar”, kas lielākais nekustamo īpašumu attīstītājs Skanstes apkaimē.

Rīgas domes deputāts un partijas “Latvijas attīstībai” valdes loceklis Viesturs Zeps skaidro: “Ņemot vērā grūtības, kas ir skārušas “ABLV Bank”, pastāv nopietni riski, kas saistīti ar ES līdzfinansētā projekta Skanstes apkaimes revitalizāciju, t.sk. Skanstes tramvaja izbūvi. Lai noskaidrotu ES līdzfinansēto projektu ieviešanas risku, ar Rīgas domes opozīcijas frakcijām esam rosinājuši sasaukt Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas ārkārtas sēdi.”

Par ziņotājiem uz ārkārtas sēdi aicināti Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Armands Krūze un Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse.