Jaunumi

27 sep
2017

LRA/LA aicina likvidēt formālu Rīgas domes komisiju, tās vietā ieviešot e-pakalpojumu

"Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai" (LRA/LA) Rīgas domes frakcija sagatavojusi priekšlikumu Rīgas domes Pašvaldības maksas autostāvvietu lietošanas atļauju izsniegšanas komisijas likvidēšanai, ko atbalstījusi arī Rīgas domes administrācija. Tā vietā aicināts ieviest elektronisku pakalpojumu autostāvvietu atļauju izsniegšanai un pagarināšanai.

LRA/LA Rīgas domes frakcijas deputāts un partijas "Latvijas attīstībai" valdes loceklis Viesturs Zeps sagatavojis plašu izvērtējumu par Rīgas domes  Pašvaldības maksas autostāvvietu lietošanas atļaujas izsniegšanas komisijas līdzšinējo darbību, kas pēc būtības ir formāla un rada lieku birokrātiju. Sagatavots arī  lēmumprojekts komisijas likvidēšanai, kas tiks virzīts uz Rīgas domes sēdi.

V. Zeps skaidro, ka komisijas pastāvēšana būtībā kavē iespēju rīdziniekiem savlaicīgi saņemt šo pašvaldības sniegto pakalpojumu. Šobrīd tūkstošiem rīdzinieku regulāri gaida, autostāvvietu atļaujas mēnešiem ilgi, lai gan Rīgas domes saistošie noteikumi paredz, ka šādas atļaujas Rīgā deklarētiem iedzīvotājiem pienākas automātiski.

“Realitātē iedzīvotāju iesniegumus par autostāvvietu atļauju izsniegšanu apstrādā “Rīgas satiksme”, kas tālāk tos nodod izskatīšanai komisijas sēdē. Vidēji vienas sēdes ilgums ir vien 10 minūtes, kur tās dalībnieki formāli paceļ roku, lai autostāvvietu atļaujas piešķirtu, pagarinātu vai atteiktu. Daudz labāks risinājumus būtu rīdziniekiem nelikt maksāt par šādās formālas komisijas uzturēšanu un nelikt gaidīt amatpersonu balsojumus kārtējās komisijas sēdēs, bet nodrošināt pakalpojumu elektroniski,” skaidro LRA/LA Rīgas domes deputāts.

Ieviešot elektronisko pakalpojumu autostāvvietu atļauju saņemšanai, būs ievērojami iespējams uzlabot ātrumu un ērtību, kā rīdzinieki varēs šo pakalpojumu saņemt. Nepieciešamību pēc šāda risinājuma norādījis arī Rīgas domes Satiksmes departaments.

“Rīgai ir jākļūst par 21. gadsimta galvaspilsētu, kas ir ērta gan tās iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem. Atceļot šo arhaisko procedūru un ieviešot elektronisko pakalpojumu autostāvvietu atļauju saņemšanai, rīdzinieki daudz ātrāk varēs saņemt to, kas viņiem pienākas, kā arī tiks samazināti nepieciešamie resursi manuālai iesniegto dokumentu pārbaudei,” norāda Zeps.