Jaunumi

13 okt
2017

LRA/LA Rīgas domes frakcijas vadītājs Juris Pūce aicina palielināt atalgojumu sociālajiem darbiniekiem

"Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai" (LRA/LA) Rīgas domes frakcijas vadītājs Juris Pūce rosinājis pacelt pašvaldībā strādājošo sociālo darbinieku atalgojumu, pielīdzinot to valsts vidējai darba algai.

Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejā tika izskatīts LRA/LA frakcijas vadītāja Jura Pūces priekšlikums 2018. gadā piešķirt papildu budžeta līdzekļus, lai no 2018. gada 1. janvāra palielinātu sociālo darbinieku atalgojumu, kas nodarbināti Rīgas domes Labklājības departamenta pārraudzībā esošajās iestādēs, lai tas nebūtu mazāks par 2017. gada 2. ceturkšņa vidējo darba samaksu Latvijas tautsaimniecībā.

Juris Pūce norāda, ka “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” deputāti neatbalstīja šo priekšlikumu, taču tas nodots izvērtēšanai Rīgas domes Finanšu departamentam.

“Ir ļoti skumji, ka Rīgas domes valdošās koalīcijas deputāti neatbalstīja priekšlikumu palielināt algu speciālistiem nozarē, kur darbinieku akūti trūkst un ir ļoti augstas prasības. Ja mēs neradīsim apstākļus, kas motivēs cilvēkus iesaistīties sociālajā darbā, mēs nespēsim palīdzēt cilvēkiem un ģimenēm, kam palīdzība ir nepieciešama,” tā Pūce.

Atbilstoši pieejamajai informācijai, šobrīd kopējais sociālo darbinieku skaits, kas atbilst priekšlikumā minētajiem kritērijiem, ir 381.

“Ja Rīgas domes koalīcija ar vieglu prātu var dalīt naudu apšaubāmiem projektiem, būtu laiks padomāt par darbiniekiem, kas veic sabiedrībai nozīmīgu darbu. Turpināsim sekot līdzi situācijas attīstībai un iestāsimies par to, lai sociālais darbs Rīgā tiktu atbilstoši novērtēts,” skaidro Juris Pūce.