Jaunumi

29 jūn
2018

Māris Mičerevskis rosina būtiski palielināt Rīgas pašvaldības policijas darbinieku atalgojumu

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis aicina Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu piešķirt papildu līdzekļus 450 tūkstošu eiro apmērā Rīgas pašvaldības policijas darbinieku atlīdzības palielināšanai jau 2018. gada budžeta ietvaros. Deputāts norāda, ka Rīgas pašvaldības policijas darbinieku atalgojumam jābūt pašvaldības šī brīža prioritātei.

Šobrīd, uzlabojoties sociālekonomiskajai situācijai, nepieciešams būtiski palielināt arī atalgojumu, kas būtu konkurētspējīgs. Tas motivētu gan esošos pašvaldības policijas darbiniekus, gan arī sekmētu jaunu darbinieku piesaisti. Konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšana īpaši aktuāla tādēļ, ka pašvaldības policistiem šobrīd nav tiesības saņemt izdienas pensijas, uzskata deputāts M.Mičerevsksi.

Kā zināms, Rīgas pašvaldības policijas darbinieki strādā maiņu darbu un starp maiņām paredzētas arī vairākas brīvdienas. Tomēr nereti, policisti šo laiku nevar atļauties izmantot atpūtai, jo nepieciešams strādāt papildus darbā, lai nodrošinātu iztikas līdzekļus ģimenei.

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis izstrādājis priekšlikumu, aicinot nekavējoties uzsākt darbu pie Rīgas pilsētas pašvaldības 2018. gada budžeta grozījumu izstrādes, lai nodrošinātu Rīgas pašvaldības policistu atalgojuma palielināšanu jau 2018. gada pēdējā ceturksnī (no septembra līdz decembrim), paredzot šim mērķim 454 508.80 eiro.

"Pašvaldības policista darba apjoms un viņiem izvirzītās prasības ir ļoti augstas. Regulāri jātiek galā ar iereibušiem tūristiem un citiem miera traucētājiem, jārūpējas par Rīgas pilsētas pašvaldības saistošo noteikumu izpildes kontroli un jānodrošina sabiedriskā kārtība. Darbs ir ļoti smags un mēs nevaram atļauties nepienācīgi novērtēt viņu darbu, jo rīdzinieku drošība un kārtība Rīgā ir viena no galvenajām prioritātēm. Arī ekonomiskā situācija uzlabojas, pieaug vidējā alga valstī, palielinās Rīgas budžets”, savu nostāju pamato partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāts M. Mičerevskis.

Rīgas pašvaldības policijā šobrīd strādā vairāk nekā 870 policistu, tomēr smagā darba un zemā atalgojuma dēļ Rīgas pašvaldības policijā joprojām trūkst darbinieku.