Jaunumi

18 apr
2018

“Mikriņi” Rīgā arī nākamajā gadā varētu kursēt; Rīgas dome atbalsta Jura Pūces priekšlikumu

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja atbalstīja partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāta Jura Pūces priekšlikumu, kas paredz “Rīgas satiksmei” uzdot konkrētus darbus, lai nodrošinātu pasažieru pārvadāšanu ar mikroautobusiem arī pēc 2018. gada.

Kā iepriekš izskanējis, Augstākā tiesa uzdevusi no nākamā gada apturēt SIA “Rīgas satiksme” un “Rīgas mikroautobusu satiksme” savstarpēji noslēgto papildvienošanos par paaugstināta servisa sabiedriskā transporta pakalpojumu līguma termiņa pagarināšanu. Tas nopietni apdraud pasažieru pārvadāšanu Rīgā ar mikroautobusiem no nākamā gada.

Lai rastu risinājumu šai problēmai, šodien, 18. aprīlī, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē, pēc “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāta Jura Pūces iniciatīvas, tika skatīts priekšlikums, kas uzdotu pašvaldības uzņēmumam SIA “Rīgas satiksme” sagatavot un iesniegt Rīgas domē scenāriju tam, kā Rīgā no nākamā gada tiks nodrošināta pasažieru pārvadāšana ar mikroautobusiem.

Pēc plašām diskusijām Jura Pūces priekšlikums tika atbalstīts, kas “Rīgas satiksmei” uzdos sagatavot plānoto darbu sarakstu un reizi mēnesī ziņot Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputātiem par progresu.

Juris Pūce, partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāts: “Zinot, ka tūkstošiem rīdzinieku ikdienā pārvietojas izmantojot tieši mikroautobusus, ir nepieciešams steidzami rīkoties, lai šo iespēju nodrošinātu arī no nākamā gada. Prieks, ka atbildīgās komitejas deputāti spēja izprast situācijas nopietnību un atbalstīja manu priekšlikumu.”

Kā ziņots iepriekš, partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcija jau 15. februārī aicināji sasaukt ārkārtas Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdi, lai rastu steidzamu risinājumu tam, kā tiks nodrošināta mikroautobusu satiksme Rīgā no nākamā gada.