Jaunumi

21 mar
2018

Mudinām uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) atzinis, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas tehniski kritiskā stāvoklī, kas ir rezultāts tam, ka būves ilgstoši nav pienācīgi uzturētas.

Tā kā BVKB abu tiltu pirmsavārijas stāvokli konstatēja veicot ārpuskārtas ekspertīzi, ir pamats bažām, ka arī citi tilti Rīgā ir sliktā un ļoti sliktā tehniskā stāvoklī.

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce ir aicinājis Rīgas domes Satiksmes departamentu veikt nepieciešamos aprēķinus tam, cik varētu izmaksāt visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārpuskārtas ekspertīzes veikšana, lai noskaidrotu šo inženierbūvju tehnisko stāvokli un drošumu.

Juris Pūce, partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāts: “Nav pieļaujama situācija, ka tik nozīmīgas inženierbūves kā tilti atrodas tehniski kritiskā stāvoklī. Turklāt – pie šādiem secinājumiem Rīgas dome nokļūst tikai tad, kad daļa tilta konstrukcijas nobrūk. Esmu aicinājis Rīgas domes Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinus visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzei, lai noskaidrotu būvju drošumu. Šos darbus aicināsim iekļaut topošajos Rīgas budžeta grozījumos. Mēs nevaram riskēt ar rīdzinieku drošību.”