Jaunumi

27 jūn
2019

Naudu Barona ielas puķu podiem var atrast Rezerves fondā

Partijas “Latvijas attīstībai” (LA) Rīgas domes (RD) frakcijas deputāts Andris Bačkurs, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām par Kr. Barona ielas augu trauku novākšanu, sagatavojis priekšlikumu Finanšu un administrācija slietu komitejai, kurā rosina nepieciešamo finansējumu 51 737 euro apmērā rast no Rīgas domes Rezerves fonda.

“Barona ielai bija lemts kļūt par zaļāko ielu Rīgā, bet vien retajam par pārsteigumu esam attapušies pie kārtējiem “sasistajiem podiem”. Katrs valdošās varas mēģinājums radīt rīdzinieku ikdienu patīkamāku ir beidzies ar izgāšanos, un tas vien esošo struktūrvienību nekompetences dēļ. Rīgā apstādījumiem būs būt, bet valdošās varas nespējai ar steigu jādara gals”, sašutumu pauž A. Bačkurs.

 

Pēc Kr. Barona ielas nodošanas ekspluatācijā netika atrisināts jautājums par augu trauku un apstādījumu uzturēšanu un kopšanu. Tāpat arī, Rīgas pilsētas pašvaldības 2019. gada budžetā sākotnēji paredzētie finanšu līdzekļi apstādījumu uzturēšanai Kr. Barona ielā vēlāk tika atteikti, deputātiem par to nezinot.

LA RD frakcijas vadītājs Viesturs Zeps norāda, ka RD ierosinājums puķu podus apkopt pašiem ir klaja ņirgāšanās par iedzīvotājiem. “Ir patīkami, ka iedzīvotāji un sabiedriskās organizācijas palīdz pilsētai un ir gatavi iesaistīties, tomēr tas ir nožēlojami, ka pilsētai, kuras gada budžets ir miljards eiro, trūkst līdzekļu dažu puķu podu aplaistīšanai”.

 

Jau ziņots, ka Kr. Barona ielas augu trauku uzstādīšanai un uzturēšanai 2019. gadā nepieciešami papildus finanšu līdzekļi 51 737.96 euro apmērā:

- ziemas kompozīcijas izņemšana, substrāta papildināšana, pavasara kompozīcijas veidošana, mulčēšana, laistīšana, materiālu un transportēšanas izmaksas -  7606.20 euro ar PVN.

- Vasaras ziedaugu kompozīcijas apsaimniekošana  (pavasara kompozīcijas izņemšana, vasaras kompozīcijas veidošana, mulčēšana, mēslošana,  laistīšana, transportēšana) 15 355.30 euro ar PVN.

- Rudens kompozīciju izveidošana un apsaimniekošana (substrāta papildināšana, augu stādīšana, mēslošana, mulčēšana, laistīšana, transportēšana) 25281.46 euro ar PVN.

- Augu trauku (puķu podu) aizvešana, iztīrīšana, novietošana glabāšanā izmaksā 3495 euro ar PVN.

 

Saskaņā ar Rīgas domes rezerves fonda instrukciju, fonda līdzekļi tiek piešķirti neparedzētiem izdevumiem –  pilsētai nozīmīgu pasākumu (kuri nav ikgadēji) finansēšanai un citiem īpašiem gadījumiem, kuri objektīvu apstākļu dēļ nav iekļauti saistošajos noteikumos par Rīgas pilsētas pašvaldības budžetu.