Jaunumi

06 dec
2018

Pieprasām skaidrojumu, kādēļ satiksmes organizācijas izmaiņas Rīgas centrā nav skatītas atbildīgajā domes komitejā

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcija kopā ar opozīcijas kolēģiem pieprasa sasaukt Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdi, kurā aicinām atbildīgās amatpersonas ziņot par visām plānotajām satiksmes organizācijas izmaiņām Rīgas pilsētā, tai skaitā arī par Kr. Barona ielas slēgšanu auto transportam.

2018. gada 4. decembrī Rīgas mērs Nils Ušakovs nāca klajā ar paziņojumu, ka no 2019. gada maija eksperimentālā kārtā slēgs automašīnu satiksmi Krišjāņa Barona ielā, līdz ar to Krišjāņa Barona iela būtu atvēlēta tikai sabiedriskajam transportam, kā arī velosipēdistiem un gājējiem.

“Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputātiem šis paziņojums izraisīja sašutumu, ņemot vērā, ka šādas tik būtiskas satiksmes organizācijas izmaiņas Rīgas pilsētā nav tikušas skatītas nevienā Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē, kā tam būtu jābūt saskaņā ar Rīgas domes 01.03.2011. saistošajiem noteikumiem Nr.114.

"Šobrīd deputātiem atstāts lemt vien par to, kur izvietot sētiņas un kur pārvietot sabiedriskā transporta pieturu par 20 metriem. Par tādiem nozīmīgiem satiksmes organizācijas plānošanas jautājumiem kā Barona ielas slēgšana auto transportam u.c. deputāti uzzina tikai no masu medijiem", sašutumu pauž RD deputāts Ansis Ansbergs, “N. Ušakovs jau daudz eksperimentējis ar Kr. Barona ielu”.

Līdz ar to, pieprasām sasaukt Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdi, lai saņemtu skaidrojumu par plānoto projektu ieviešanas pamatojumu, ar to saistītajām izmaksām, kā arī atbildīgo par pieņemtajiem lēmumiem un to izpildi. Turklāt kā ziņotājus uz šo sēdi aicinām Rīgas domes un Satiksmes departamenta vadību.