Jaunumi

08 mar
2019

Pieprasīsim Ušakovam nekavējoties grozīt līgumu ar SIA “Rīgas karte”, lai e-talonu sistēma neradītu zaudējumus

LA frakcijas vadītājs Viesturs Zeps sagatavojis Rīgas domes lēmuma projektu, kas paredz uzdot SIA “Rīgas satiksme” kapitāla daļu turētāja pārstāvim Nilam Ušakovam nekavējoties veikt grozījumus līgumā ar SIA “Rīgas karti”, lai līdz līguma izbeigšanās brīdim SIA “Rīgas satiksme” netiktu radīti papildus zaudējumi.

“Līgums par e-talonu rada miljonos mērāmus zaudējumus, bet Ušakovs it kā pārvalda  SIA “Rīgas satiksme”, kurai, savukārt, pieder 51% kapitāla daļu uzņēmumā SIA “Rīgas karte”. Interesanti, ko viņš tur var pārvaldīt, ja nespēj panākt, ka līgums starp diviem saistītiem uzņēmumiem tiek pārvērtēts”, sašutumu pauž LA frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

Vienlaikus LA frakcijas vadītājs lēmumā iekļāvis prasību uzsākt darbu pie jaunu atlases kritēriju izstrādes, kas jāievēro pretendentu atlasē, lai no 01.01.2021. nodrošinātu modernu, efektīvu un ērtu elektronisko biļešu uzskaites sistēmu.

Sagatavotajam lēmuma projektam uzsākts saskaņošanas process un deputāts cer, ka tas netiks apzināti kavēts, lai lēmumu varētu pieņemt līdz marta beigām.

Kā zināms, bijušais pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrija Matīss izteicies, ka “vislielākais SIA “Rīgas satiksme” (RS) naudas izsūcējs esot uzņēmums "Rīgas Karte". Tas uztur transporta e-talonu sistēmu, autostāvvietu aparātus un termināļus skolu ēdnīcās, kuros bērni pīkstina savas "Rīdzinieku kartes", lai saņemtu bezmaksas pusdienas.

Pērn šim sadarbības partnerim RS maksāja 27,7 miljonus eiro, turklāt katru gadu summa arvien pieaug. Piemēram, par e-talonu sistēmas uzturēšanu sabiedriskajā transportā pērn samaksāti 15 miljoni eiro, lai gan ieņēmumi no biļetēm ir aptuveni 40 miljoni eiro. Savukārt par termināļiem skolu ēdnīcās RS par katru maksā "Rīgas Kartei" 60 eiro īri mēnesī jeb 720 eiro gadā, lai gan šāda iekārta ir nopērkama par 485 eiro.”