Jaunumi

05 feb
2018

Rīgas dome kārtējo reizi pārkāpj likumu

4. februāra radījumā "Nekā personīga" izskanēja informācija, ka krievu, ukraiņu un baltkrievu pensionāri Rīgā bez maksas ar sabiedrisko transportu brauc jau no 55 gadu vecuma. Tas ir pretrunā ar likumu.

Rīgas Satiksme pārkāpj likumu un Rīgas dome nepamatoti kompensē šos izdevumus, kas saistīti ar bezmaksas sabiedriskā transporta nodrošināšanu ārvalstu pensionāriem zem Latvijā noteiktā pensionēšanās vecuma.

Rīgas domes saistošie noteikumi neskaidro terminu “vecuma pensionārs”, tātad jālieto citos normatīvajos aktos minētais skaidrojums. Proti, likumā “Par valsts pensijām”. Tur ir skaidri noteikts, no kāda vecuma cilvēks var pretendēt būt par vecuma pensionāru.

Rīgas Satiksmi ar Rīgas domi izdevumu kompensācijas jomā saista publisko tiesību attiecības. Tās nedrīkst būt plašākas, nekā ārējos normatīvajos aktos tieši noteikts.

Prasīsim Rīgas domes Satiksmes departamentam paskaidrojumus. Un prasīsim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nekavējoties novērst pretlikumīgu Rīgas Satiksmes rīcību atlaides piešķirot un pretlikumīgu Rīgas domes rīcību to kompensējot no nodokļu maksātāju naudas.