Jaunumi

08 jūl
2019

Rīgas mēra amata kandidāts Viesturs Zeps: Man ir plāns!

Partijas “Latvijas attīstībai” (LA) Rīgas domes (RD) priekšsēdētāja amata kandidāts Viesturs Zeps sagatavojis plānu, kuru viņš uzsāks īstenot gadījumā, ja tiktu ievēlēts par RD priekšsēdētāju.

Zeps plāno pārskatīt arī Rīgas kopējo saistību portfeli, izvērtējot iespēju veikt pārkreditēšanu, tādējādi ietaupot Rīgas pašvaldības budžeta līdzekļus, kurus būtu iespējams novirzīt, piemēram, bērnudārzu pieejamībai un infrastruktūras uzlabošanai.

“Zepa plāns Rīgai” paredz ‘kapitālo remontu’ visās RD kapitālsabiedrībās, pārskatot kapitālsabiedrību saistības, attīstības projektu plānus, kā arī veicot reorganizāciju pārvaldes struktūrās, kas tiktu īstenota pamatojoties uz veiktajiem funkcionālā audita rezultātiem.

Tāpat V.Zeps plāno strādāt pie RD pārvaldības modeļa maiņas, lai pārtrauktu necaurspīdīgas iepirkumu procedūras, novērstu favorītismu un funkciju dublēšanos gan Rīgas pašvaldības departamentos, gan kapitālsabiedrībās.

Ievēlēšanas gadījumā Zeps īstenos arī plašāku sabiedrisko organizāciju iesaistīšanu Rīgai aktuālu lēmumu pieņemšanā, dodot iespēju sabiedriski aktīvām cilvēku grupām, kā arī apkaimju organizācijām aktīvāk un nozīmīgāk iesaistīties pilsētas veidošanas un attīstības procesā.

Vienlaikus tiks strādāts pie vides kvalitātes un vides pieejamības uzlabošanas, attīstot gājēju, velosipēdu, sabiedriskā transporta un automašīnu savstarpēji drošu un ērtu līdzāspastāvēšanu Rīgas ielās.

V. Zeps iecerējis veidot infrastruktūras ‘glābšanas’ programmu, kurā paredzēta ilgtermiņa attīstības stratēģija Rīgas ceļu, apgaismes objektu, luksoforu u.c. vienotai un konceptuāli pārdomātai attīstībai, novēršot haotisku infrastruktūras remontdarbu veikšanu un pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu.

Nākošās nedēļas sākumā LA mēra amata kandidāts Viesturs Zeps uzsāks sarunas ar visām RD opozīcijas frakcijām par iespējamo atbalstu savai kandidatūrai. Sarunu laikā, plānots arī kolēģiem prezentēt “Zepa plānu Rīgai”.

Jau ziņots, ka 2019. gada 4. jūlijā notikusi partijas “Latvijas attīstībai” (LA) Rīgas domes (RD) deputātu frakcijas sēde, kurā pieņemts vienbalsīgs lēmums Rīgas domes priekšsēdētāja amatam virzīt frakcijas vadītāju Viesturu Zepu.