Jaunumi

15 feb
2018

Rosinām sasaukt Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēdi

Lai aicinātu skaidrot atbildīgās amatpersonas par prettiesiski pieņemto lēmumu saistībā ar "Rīgas satiksmes" un pilnsabiedrības "Rīgas mikroautobusu satiksme" vienošanos, partijas "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcijas rosinājusi un visas opozīcijas frakcijas ir vienojušās sasaukt Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēdi.

Kā publiski izskanējis, Augstākā tiesa uzdevusi no nākamā gada apturēt SIA “Rīgas satiksme” un “Rīgas mikroautobusu satiksme” savstarpēji noslēgto papildvienošanos par paaugstināta servisa sabiedriskā transporta pakalpojumu līguma termiņa pagarināšanu.

Lai noskaidrotu, kā no 2019. gada Rīgā tiks nodrošināta mikroautobusu satiksme un kāpēc šāds pirmsšķietami prettiesisks lēmums ir pieņemts, partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcija rosinājusi sasaukt ārkārtas Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdi, par ziņotāju aicinot “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu.

Visas Rīgas domes opozīcijas frakcijas ir atbalstījušas šo ierosinājumu un vienojušās kopā sasaukt ārkārtas sēdi. Sēdei jānotiek tuvāko 24 stundu laikā.

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce skaidro, šis ir kārtējais gadījums, kas apliecina “Rīgas satiksmes” nesaimniecisko un prettiesisko rīcību.

“Cik ilgi “Rīgas satiksme” turpinās nodarīt zaudējumus rīdziniekiem? Šķiet, nav nedēļas, kad mēs nebūtu uzzinājuši par kādu jaunu “Rīgas satiksmes” izšķērdīgu un prettiesisku rīcību. Esam aicinājuši atbildīgās amatpersonas skaidrot, kāpēc pieņemts šāds prettiesisks lēmums, kā tiks nodrošināta mikroautobusu satiksme Rīgā no nākamā gada un kas atbildības par miljonu vērtiem zaudējumiem rīdziniekiem,” tā Juris Pūce.