Jaunumi

04 apr
2018

Valsts īpašuma pārdošana izskatās pēc apzinātas ļaunprātības

Partija “Latvijas attīstībai” vērsusies pie “Valsts nekustamajiem īpašumiem” un finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas, aicinot skaidrot, kāpēc tiks izsolīts valstij piederošs īpašums blakus “New Hanza” teritorijai brīdī, kad Skanstes apkaimes attīstība ir neskaidra.

Vakar, 3. aprīlī, medijos izskanēja informācija, ka VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsolīs valstij piederošu zemesgabalu Pulkveža Brieža ielā 28B, kas atrodas blakus “New Hanza” teritorijai.

Raugoties uz pēdējo mēnešu laikā notiekošo Latvijas finanšu sektorā, konkrēti bankas “ABLV Bank” likvidāciju, kas negatīvi ietekmēs Skanstes apkaimes attīstību, partija “Latvijas attīstība” uzskata, ka šī īpašuma izsolīšana ir nesaimnieciska un var nodarīt būtiskus zaudējumus potenciāli negūtās peļņas dēļ, ko būtu iespējams gūt, pārdodot īpašumu agrāk.

Lai rastu skaidrojumu, kāpēc šāds Latvijas valsts interesēm kaitīgs lēmums ir pieņemts, partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Juris Pūce vērsies pie VAS “Valsts nekustāmie īpašuma” valdes priekšsēdētāja Ronalda Neimaņa un uzņēmuma kapitāla daļu turētāja pārstāvja finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas.

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Juris Pūce: “Šobrīd, kad Skanstes teritorijas nākotnes attīstība, tēlaini izsakoties, ir dziļā miglā tīta, lēmums pārdot valstij piederošu zemes gabalu tieši blakus “New Hanza” teritorijai ir nesaprotams. Saprātīgs un loģiski domājošs saimnieks īpašumu būtu pārdevis tad, kad būtu iespējams gūt lielāku peļņu – laikā, kad notika aktīva “New Hanza” attīstība. Valstij piederoša zemesgabala pārdošana šobrīd izskatās pēc vai nu absolūtas neizpratnes, vai apzinātas ļaunprātības. Jāsaka, ka ZZS vadītā valdība jau vairākas reizes ir pierādījusi, ka ir nevis saimnieki savā zemē, bet drīzāk izsaimniekotāji. Šis, visticamāk, ir kārtējais apliecinājums tam, tāpēc esmu lūdzis atbildīgās amatpersonas skaidrot pieņemto lēmumu.”