Jaunumi

10 jūl
2018

Vidzemes tirgus iekļaušanai "Rīgas Centrāltirgus" pamatkapitālā nav pamatojuma

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcija aicina atlikt Vidzemes tirgus ierakstīšanu “Rīgas Centrāltirgus” pamatkapitālā, kamēr šādam solim nav skaidra pamatojuma un koncepcijas tirgus teritorijas attīstībai.

Rīt, 11. jūlijā, Rīgas domes sēdē plānots skatīt jautājumu par Vidzemes tirgus iekļaušanu “Rīgas Centrāltirgus” pamatkapitālā. Taču līdz šim brīdim “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” (S/GKR)  valdošā koalīcija nav sniegusi skaidru atbildi, kāpēc lēmums tiek virzīts ar šādu steigu.

“Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcija atzīmē, ka “Rīgas Centrāltirgus” līdzšinējās darbības nekustamā īpašuma apsaimniekošanā ir bijušas neefektīvas – Āgenskalna tirgus novests līdz sabrukumam, Vidzemes tirgus, kuru vadošā Rīgas domes koalīcija vēlas iekļaut uzņēmuma pamatkapitālā, vēsturiskais paviljons jau vairāk nekā 10 gadus ir slēgts avārijas stāvokļa dēļ. Šī negatīvā pieredze rada pamatotas aizdomas un neskaidrību, kāpēc divu hektāru lielo īpašumu Rīgas centrā S/GKR vēlas nodot “Rīgas Centrāltirgum”.

Juris Pūce, apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs un “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcijas vadītājs, norāda, ka pirms jebkādas rīcības šajā jautājumā nepieciešams skaidrs pamatojums.

“Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcija atbalsta mērķtiecīgu Vidzemes tirgus sakārtošanu. Tas nozīmē skaidru koncepciju teritorijas sakārtošanai, kuras vēl līdz šim brīdim nav. Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pēc mūsu ierosinājumu uzdeva RCT veikt šādas koncepcijas izstrādi. Darbs šajā virzienā nav pat sācies, bet rosība, lai nodotu Vidzemes tirgu RCT īpašumā, ir nesaprotama un nepamatota. Mēs rosinām vai nu atlikt jautājuma izskatīšanu Rīgas domes sēdē, vai arī atļaut Vidzemes tirgu nodot RCT īpašumā tikai tad, kad minētā koncepcija ir izstrādāta un izskatīta Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā,” skaidro Juris Pūce.

Savukārt frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zeps norāda, ka jau šobrīd RCT netiek galā ar savu pamatdarbību – kratīšanas Centrāltirgū tiek veiktas nepārtraukti, uzņēmuma darbība ir necaurspīdīga. “Steiga, ar kādu tiek risināts jautājums par Vidzemes tirgus iekļaušanu RCT pamatkapitālā, rada aizdomas par negodīgu vēlmi  izsaimniekot daļu Rīgas centra un risināt RCT biznesa problēmas nepieļaujamā veidā. Ja RCT vadība ar skaidru vīziju un pamatotu plānu pierādīs, ka ir spējīga īstenot teritorijas attīstību, lēmums ir atbalstāms. Taču tikmēr, kamēr šāda plāna nav, jautājums ir jāatliek,” tā V. Zeps.

Jau iepriekš “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcija Pilsētas īpašumu komitejas sēdēs vairākkārt pieprasījusi skaidrojumu un pamatojumu Vidzemes tirgus iekļaušanai RCT pamatkapitālā, taču atbildes pēc būtības līdz pat šim brīdim nav sniegtas.