Jaunumi

11 jūn
2018

Vidzemes tirgus – vai divi hektāri pilsētas centrā “tiek nozagti”?

Partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputātu frakcijas deputāti prasa skaidru attīstības vīziju par to, kā turpmāk plānots apsaimniekot Vidzemes tirgu. “Latvijas attīstībai” deputāti uzsver, ka redzējumam jābūt gatavam pirms nekustamā īpašuma ieguldīšanas “Rīgas Centrāltirgus” pamatkapitālā, kas šobrīd tiek virzīts ar lielu steigu.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē “Rīgas Centrāltirgus” (RCT) vadība izvairījās no atbildes, lai sniegtu skaidrojumu, kādēļ divu hektāru lielais Rīgas domes īpašums, kas atrodas pašā Rīgas centrā, ir jāiegulda RCT pamatkapitālā, turklāt tagad un steidzamības kārtā.

“Latvijas attīstībai” Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps rosināja atlikt lēmuma pieņemšanu par Vidzemes tirgus ieguldīšanu RCT pamatkapitālā līdz brīdim, kad deputātiem tiktu prezentēts skaidrs redzējums par turpmāko tirgus attīstību. Šobrīd neviena no RCT rīcības aktivitātēm (investoru piesaiste, ēku nojaukšana, finanšu un ekonomiskā pamatojuma izstrāde) nerada nepieciešamību investēt šo īpašumu RCT pamatkapitālā nekavējoties.

Valdošā “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” (S/GKR) koalīcija pilnībā ignorēja šo priekšlikumu, tā vietā klāstot ieceres, kuras RCT nav īstenojis pēdējo 10 gadu laikā.

“RCT netiek galā ar savu pamatdarbību - Centrāltirgū nepārtraukti tiek veiktas policijas kratīšanas un darbība nav caurspīdīga. Turklāt RCT Vidzemes tirgu ir apsaimniekojis pēdējos desmit gadus un tagad RCT pieprasa nekavējoties atdot viņiem divus hektārus zemes Rīgas centrā. Steiga un apšaubāmā argumentācija rada pamatotas aizdomas par ieinteresētu vienošanos ar mērķi izsaimniekot daļu Rīgas centra un risināt RCT biznesa problēmas palielinot RCT pamatkapitālu,” skaidro “Latvijas attīstībai” deputāts Viesturs Zeps.

Tāpat V. Zeps skaidro, ka šīsdienas sēdē lēmums nav pieņemts kvoruma trūkuma dēļ, tāpēc S/GKR pēc nedēļas mēģinās izmantot savu spēka pārsvaru un iedarbinās “balsošanas mašīnu”, tādējādi pilnībā ignorējot sabiedrības intereses un opozīcijas deputātu iebildumus.

“Šāda varas izmantošana un pārdale atbiedē jebkuru Rietumu investoru, kurš būtu gatavs veikt investīcijas turpmākā teritorijas apsaimniekošanā,” sašutumu pauž Zeps.