Jaunumi

04 jūn
2018

“Attīstībai/Par!” rīko piketu un pieprasa izglītības reformas īstenošanu

Ceturtdien, 7.jūnijā, plkst.8:30 pie Latvijas Republikas Saeimas apvienība “Attīstībai/Par!” pieteikusi piketu izglītības satura reformas atbalstam.

Mūsu bērnu un valsts nākotnes interesēs vispārējās izglītības mācību satura reforma ir pilnībā atbalstāma un akūti nepieciešama. Tomēr izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (V) īstenotā pārmaiņu vadība, nesniedzot pietiekamu atbalstu reformas gaitai un tās galvenajiem ieviesējiem skolotājiem – atslēgas cilvēkiem šo pārmaiņu īstenošanai, ir katastrofāla, bet sekas – valstiskas. Atstāt šā jautājuma izlemšanu nākamajai Saeimai nozīmē nolemt Latviju atpalicībai.  Kvalitatīva, mūsdienīga izglītība ir valsts konkurētspējas atslēga. Kvalificēta darbaspēka trūkums jau ir Latvijas realitāte. Šī tāpat ir izšķiršanās, vai ļaut cilvēkiem turpināt aizbraukt, vai arī dot iemeslu atgriezties.

Centieni vienlaikus skolās risināt mācību saturu, sešgadnieku apmācību, skolu tīkla optimizāciju u.c. liecina par atbildīgā ministra absolūtu nekompetenci. Nemitīgie strīdi ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību, ironiskas piezīmes par pedagogiem ir ministam ierasta prakse, bet tādi jautājumi kā skolotāja amata prestiža celšana netiek risināti vispār. Toties ir iecere par valdības veidotu nozares nevalstisko organizāciju.

Tā vietā, lai atbalstītu izglītības un zinātnes ministru K.Šadurski, kurš acīmredzami netiek galā ar viņam uzticētajiem pienākumiem, un nepieļautu reformas apšaubīšanu, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) ne reizi nav iesaistījies šo problēmu risināšanā. Reformas ir vien tukša, deklaratīva frāze Kučinska retorikā. Tā tas ir izglītībā, tāpat veselības aprūpē un nodokļu politikā, kur sekas iedzīvotāji sajutīs tikai pēc nākamgad, proti, pēc vēlēšanām.

Satraukumu par reformu apturēšanu pauduši arī daudzi vecāki un sabiedriskās organizācijas, tomēr Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātu vairākums, ļaujoties tajā skaitā pašvaldību diktātam, 31.maijā noraidīja vairākas reformas ieceres, bet premjers Kučinksis paziņoja par reformas atlikšanu līdz nākamajai Saeimai.