Jaunumi

20 jūn
2019

Dzīvesbiedru likuma projekts nelaulātu pāru tiesiskajai aizsardzībai netiek nodots izskatīšanai Saeimas komisijām

Ceturtdien, 20. jūnijā likumprojekts, kas paredz likumīgas iespējas visām ģimenēm Latvijā saņemt tiesisko aizsardzību neatkarīgi no tā, vai dzīvesbiedri ir noslēguši laulību, nav ticis nodots komisijām tālākai izskatīšanai.

Par likumprojekta izskatīšanu balsoja 23 deputāti, pret bija 60, bet viens atturējās. Līdz ar to iesniegums nodot likumprojektu tālākai skatīšanai Saeimas komisijās ir noraidīts.

“Lai gan likumprojekts nav nodots izskatīšanai komisijām, mēs turpināsim skaidrot Dzīvesbiedru likuma nepieciešamību sabiedrībai un Saeimas deputātiem. Izskatīsim arī citus tiesiskus mehānismus, lai sargātu visas Latvijas ģimenes,” pauž kustības “Dzīvesbiedri” vadītājs Kaspars Zālītis.

Jau ziņots, ka Dzīvesbiedru likums paredz tiesisku regulējumu divu cilvēku savienībai ar mērķi rūpēties vienam par otru un par kopīgu mājsaimniecību, kas īpaši uzlabotu nelaulātu pensionāru, sociāli maznodrošinātu ģimeņu un viendzimuma pāru tiesības. Likumu Saeimā iesaka virzīt Biedrība ģimenes atbalstam “Tēvi”, Resursu centrs sievietēm “Marta” un kustība “Dzīvesbiedri”.