Jaunumi

11 sep
2017

Juris Pūce: Rīgas dome turpina ar vieglu roku izsaimniekot miljonus

Rīgas domes lēmumu pieņemšanas mehānisms jau gadiem nav izcēlies ar īpašu caurskatāmību. Sevišķi gadījumos, kad tas skar uzņēmumu "Rīgas Satiksme". Atcerēsimies kaut vai bēdīgi slavenos trolejbusus, kas pirms pāris gadiem tika mazgāti ar 300 tūkstošus vērtām nanotehnoloģijām. Taču šoreiz Rīgas domei kārtējo reizi izdevies pārspēt pašai sevi.

Satiksmes komitejas sēdē Rīgas domes koalīcijas – partiju "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" – deputāti atbalstīja lēmumu ieguldīt vairāk nekā astoņus miljonus eiro "Rīgas Satiksmes" projektā, kas paredz autostāvvietu tehnoloģiju attīstību.Rīgas domes deputātiem nebija pieejami nekādi aprēķini par šo tehnoloģiju uzturēšanas izmaksām, kas ļautu vērtēt to atbilstību plānotajam mērķim.

Vēlāk jau Finanšu komitejā šīs pašas koalīcijas deputāti nolēma, ka Rīgas pašvaldība galvos uzņēmuma "Rīgas Satiksme" kredītu 4,3 miljonu eiro apmērā. Finansējums paredzēts tā sauktā Skanstes tramvaja projekta realizēšanai, taču arī šoreiz deputātiem nebija pieejama tikpat kā nekāda informācija par galvojuma nosacījumiem. Pat tas minimums, ko šajā gadījumā paredz likums.

Nevērīga rīcība ar miljoniem nodokļu maksātāju naudas jau labu laiku ir Ušakova vadītās koalīcijas firmas zīme. Tā ir skumja ziņa ne tikai rīdziniekiem, bet visai Latvijai.