Jaunumi

21 sep
2017

Juris Pūce: Rīgas konkurētspēja turpina samazināties

15. septembrī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) Rīgā prezentēja Latvijas ekonomikas pārskatu. Tā ir pirmā šāda veida analīze no organizācijas, kurai Latvija pievienojās tikai pirms pāris gadiem. Īpaša uzmanība pārskatā pievērsta Rīgai un tās globālajai konkurētspējai.

Iestāšanās OECD un iespēja iegūt šāda veida analīzi par Latvijas konkurētspējas rādītājiem dažādās jomās pats par sevi ir ļoti nozīmīgs notikums. Rīgā prezentētajā ekonomikas pārskatā ietverti vairāki interesanti, iepriekš nepietiekami vērtēti priekšlikumi, kā padarīt Latviju konkurētspējīgāku. Īpaša uzmanība OECD analīzē ir pievērsta tieši Rīgai un tās devumam Latvijas ekonomikai kopumā.

Starptautiskie analītiķi uzsver, ka Rīga ir un nākotnē varētu būt spēcīgs Latvijas tautsaimniecības izaugsmes motors. Tomēr Rīgas konkurētspēja pēdējo gadu laikā nepārtraukti samazinās.

Atšķirībā no citām lielākajām reģiona pilsētām, Rīgā turpina sarukt gan iedzīvotāju skaits, gan attīstības potenciāls netiek izmantots pietiekami. Ja Rīgas ekonomika augtu straujāt, likumsakarīgi daudz spēcīgāka kļūtu arī visas Latvijas ekonomika. Šeit iezīmējas skaidri uzdevumi Rīgas domei un arī Latvijas valdībai. Cerams, ka abas tos sadzirdēs.