Jaunumi

02 jūn
2017

12 darbi labākai Rīgai

Iepazīsties ar Latvijas Reģionu apvienības un partijas "Latvijas attīstībai" 12 obligāti veicamiem darbiem, lai Rīgu padarītu par godīgu un taisnīgu pilsētu.

1. Bezmaksas veselības aprūpe visiem bērniem

Speciālistu un finansējuma trūkuma dēļ bieži vien medicīnas pakalpojumi bērniem pieejami par tikai par maksu. No pašvaldības budžeta līdzfinansēsim ārstu prakses, lai motivētu topošos un esošos ārstus izvēlēties bērnu ārstniecībai vajadzīgās specialitātes.

2. Atmaksa par medicīnas pakalpojumiem pensionāriem līdz 100 eiro gadā

Liela daļa senioru līdzekļu trūkuma dēļ nespēj saņemt pienācīgu veselības aprūpi un iegādāties nepieciešamos medikamentus. Saglabājot esošos sociālos atvieglojumus, 4 gadu laikā ieviesīsim sistēmu, kā rezultātā pensionāriem Rīgā būs iespējams saņemt naudas atmaksu no pašvaldības budžeta līdz 100 eiro gadā par izmantotajiem medicīnas pakalpojumiem, ieskaitot medikamentu iegādi.

3. Birokrātijas mazināšana, ieviešot elektronisku dokumentu apriti un likvidējot dublējošās funkcijas

Lai sociāli mazāk aizsargātie cilvēki iegūtu NĪN atlaidi, tiem katru gadu no jauna tā jālūdz Rīgas domei. Mūsu plānos ietilpst vienotas pašvaldības informācijas datubāzes un reģistru izveide. Vienreiz iesniegtajai informācijai ir jābūt brīvi pieejamai visām pašvaldības iestādēm, tādējādi neliekot iedzīvotājiem datus, kas satur identisku informāciju, iesniegt atkārtoti. Likvidējot Rīgas domes un tās departamentu dublējošās funkcijas, ik gadu iespējams ietaupīt aptuveni 14,8 miljonus eiro.

4. Lielākas kontroles ieviešana pašvaldības uzņēmumos

Rīgas dome savus uzņēmumus pārvalda neefektīvi un necaurspīdīgi. Lai novērstu Rīgas pašvaldības līdzekļu izšķērdību un samazinātu tiem paredzētās dotācijas, ieviesīsim efektīvu un caurskatāmu uzņēmumu pārvaldību, kā arī izveidosim vienotu iepirkumu un IT sistēmu, un vienotu administratīvo pakalpojumu centru.

5. Rīgas Namu pārvaldnieka (RNP) reorganizācija

Šobrīd dzīvokļu īpašnieki Rīgā ir spiesti apmaksāt RNP atsevišķu darbinieku nelikumīgās darbības, izšķērdību un nolaidību. Reorganizējot RNP, mēs nodrošināsim, ka dzīvokļu īpašnieki saņem godīgu, saprotamu un ekonomiski izdevīgu pakalpojumu. Šajā plānā arī ietilpst māju energoefektivitātes paaugstināšana – līdz 2021. gadam Rīga nosiltināsim 500 daudzdzīvokļu namus.

6. Pārtrauksim izmantot nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) kā likumīgu naudas izspiešanu no rīdziniekiem

NĪN likmi dzīvojamajai platībai atjaunosim 2015. gada apjomā, ja nekustamais īpašums pieder Rīgā līdz 2009. gadam deklarētai personai un tas ir vienīgais mājoklis, kas ir šīs personas īpašumā. Pensionāriem piešķirsim NĪN atlaidi 90% apmērā īpašumam, kas ir šīs personas deklarētā dzīvesvieta. Pārējās piešķirtās sociālās atlaides NĪN Rīgas iedzīvotājiem saglabāsim esošajā līmenī.

7. Papildu 50 miljoni eiro ceļu tīkla sakārtošanai ik gadu

Mēs izveidosim “Rīgas ceļu fondu”, kurā ik gadu tiks ieguldīti 50 miljoni eiro no valsts un pašvaldību budžeta un pilsētas nodevām. Desmit gadu laikā sakārtosim 100% no Rīgas maģistrālajām ielām un lielāko daļu Rīgas apkaimju mazo ielu, padarot Rīgu par ceļubūves un ceļu uzturēšanas paraugu Baltijas mērogā.

8. Sabiedriskā transporta modernizācija 

Lai rīdziniekiem nodrošinātu ērtus un pieejamus sabiedriskā transporta maršrutus, veiksim esošo maršrutu un pasažieru plūsmas auditu. Tā vietā, lai būvētu tramvaja līniju, kura lietderību Rīgas dome nevar pamatot, izbūvēsim tramvaja līnijas uz Purvciemu, Pļavniekiem un Ziepniekkalnu, kur jau šobrīd dzīvo ceturtā daļa Rīgas iedzīvotāju.

9. Izcilības programma visiem Latvijas jauniešiem

Mūsu vadībā izstrādāsim programmu, kas piedāvās pilnībā galvotu Rīgas pašvaldības studiju kredītu ikvienam jaunietim, kurš iestāsies kādā no TOP10 pasaules augstskolām. Kredīts tiks pilnībā dzēsts, ja jaunietis pēc studiju beigšanas 10 gadus nostrādās Rīgā.

10. Izcila skola katrā Rīgas apkaimē

Ušakovs ir apliecinājis, ka viņam izglītības kvalitāte Rīgas apkaimju skolās ir vienaldzīga. Mēs, radot vairāk ģimnāziju un liceju ar augsti motivētiem pasniedzējiem, nodrošināsim, ka katrā Rīgas apkaimē ir skola, kurā bērni varēs iegūt izcilu izglītību.

11. Labākais bērnudārzs ikvienam bērnam

Lai bērnudārzi būtu motivēti bērniem piedāvāt iespējami labākos apstākļus, ir jāveicina konkurence dārziņu vidū. Mūsu vadībā pašvaldība 250 eiro apmērā līdzfinansēs maksu par bērnudārzu, neatkarīgi no tā vai bērns tiek laists privātajā, vai pašvaldības dārziņā.

12.  Rīga – pilsēta cilvēkiem

Mēs atjaunosim gan Rīgas esošos parkus, gan veidosim jaunas, modernas un aizraujošas zaļās zonas pilsētvidē. 3 gadu laikā, sadarbojoties ar māju īpašniekiem, sakārtosim 70% no šobrīd novārtā pamestajiem iekšpagalmiem, kā arī veidosim daudzstāvu un pazemes autostāvvietas, lai iekšpagalmus padarītu draudzīgākus un pieejamākus iedzīvotājiem.