Jaunumi

17 okt
2020

17. oktobrī norisinās partijas “Latvijas attīstībai” ikgadējais biedru kongress

Sestdien, 17. oktobrī norisinās partijas “Latvijas attīstībai” ikgadējais biedru kongress, kura delegāti atskatās uz līdz šim paveikto un debatē par to, kas gaidāms turpmāk. Viens no kongresa vadmotīviem ir reģionālā attīstība, kuras dzinējspēks ir modernas, jaudīgas pašvaldības, tādēļ partijas biedri pulcējušies viesmīlīgajās Ulbrokas kultūras centra telpās Stopiņu novadā.

Kongress iesākās ar līderu uzrunām, kurās runātāji dalījās ar pateicības vārdiem, veltot sanākušajiem atzinību par kopā sasniegto. Neskatoties uz to, ka katram kongresa dalībniekam ir sejas maska, visapkārt var redzēt smaidīgas un prieka pilnas acis. Partijas valdes priekšsēdētājs Juris Pūce savā uzrunā ceļ kolektīvo garu un komandas cīņas sparu: “Mūsu panākumu pamatā ir kopīgs darbs un kopība kā tāda. Mēs esam gudri, mēs pildām solījumus un neapsolam neko, ko mēs nevaram izpildīt. Mēs vēlamies pārmaiņas un esam komanda, kas saistās ar reformām. Mēs esam tie, kas nes pozitīvas pārmaiņas un strādā visas sabiedrības labā.” 

Līderu uzrunās tika izgaismoti vairāki šobrīd īpaši aktuāli temati—klimata pārmaiņas, Covid-19 pandēmijas krīze, reģionālā attīstība, dzimumu vienlīdzība, minoritāšu aizstāvība un Latvijas drošība. Tā, piemēram, Artis Pabriks, Latvijas Repulbikas Aizsardzības ministrs neaizmirst Latvijas valsts spēku kā visiem kopā, tā atsevišķi:  “Mums jāatceras par to, kas mēs esam, par ko mēs stāvam, un kur mēs stāvam. Liberālisms ir pamatvērtība, kas mums jāaizsargā, lai vairotu cieņu pret cilvēku kā indivīdu. Bez liberālisma demokrātija ir tikai vairākuma tirānija. Mums jādod arī kopīgajam un jādzīvo saskanīgā kolektīvā.”

Partijas līderu uzsaukumos nereti izskan fakts, ka politika prasa skaidrus un drosmīgus mērķus, tā māca uz sadarbošanos, vienošanos un pat piekāpšanos. Tā prasa patstāvīgu līdzdalību un gatavību risināt problēmas, par kurām vakar pat nezinājām. 

“Politika nav solokoncerts. Lai sekmīgi realizētu nospraustos mērķus un idejas, tā drīzāk līdzinās orķestrim, kur, lai simfonija skanētu, ir saskanīgi jāspēlē kopā,” tā Artūrs Toms Plešs, 13. Saeimas deputāts un “Latvijas attīstībai” biedrs.

Līdzīgu nostāju pauda Eiropas parlamenta deputāts Ivars Ijabs, uztājot, ka mums jāstrādā  kopā, lai Latvija Eiropas politiskajā kartē kļūtu arvien vairāk iekrāsotos liberāļu dzeltenajā, nevis sociāldemokrātu sarkanajā vai konservatīvo melnajā tonī.

“Skaidri apzinoties Covid-19 pandēmijas nopietnību, ir svarīgi pielāgoties esošajai situācijai, nezaudējot cīņassparu un saglabājot vērīgu skatu nākotnē. Tādēļ 2021. gada pašvaldību vēlēšanās piedāvāsim savu redzējumu modernām un attīstītām pašvaldībām,” tā Jeļena Jesajana, “Latvijas attīstībai” ģenerālsekretāre.

Kongresa turpinājumā seko dažādu pašvaldību pārstāvju debate “Par moderniem reģioniem”, kurā dalībnieki diskutē par konkurētspējīgu pašvaldību darbu, decentralizāciju un Administratīvi teritoriālās reformas potenciālu. 

“Pats svarīgākais ir cilvēks, un mūsu galvenais uzdevums ir censties mainīt cilvēku domāšanu—reforma būs liels ieguvums, kas ļaus uzlabot dzīves kvalitāti novadā, ļaujot apgūt lielākas investīcijas un attīstīt arvien būtīskākus projektus,” tā Vita Paulāne, Stopiņu novada domes priekšsēdētāja.

“Man prieks, ka mūsu partija ir par attīstību, reformām un pārmaiņām. Administratīvi teritoriālā reforma viennozīmīgi padarīs mūs par vēl turīgāku un spējīgāku novadu. Pastāvēs, kas pārmainīsies,” tā Jānis Dūmiņš, Bauskas novada domes deputāts. 

Paldies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Pūcem par drosmi, jo reforma mums nāks par labu. Plānošana, protams, ir galvenais, un tā nodrošina jēgpilnu, sistemātisku un plānveidīgu pašvaldību attīstību,” tā Indra Ūdre, Saldus novada domes deputāte

Debati pavada cerīgs skats par turpmāko darbību, kas ļaus “Latvijas attīstībai” reģionālajām komandām veidot spēcīgus novadus un uzlabot labklājību ikvienam Latvijas iedzīvotājam. 

Pirmās kongresa daļas noslēgumā tiks izskatītas vairākas rezolūcijas, pie kurām “Latvijas attīstībai” biedri strādājuši vairāku mēnešu garumā un kas pauž partijas pozicionējumu virknē jautājumu:. 

“Vienota, solidāra un līdztiesīga Eiropas Savienība”

“Latvijas zaļā transformācija – ceļā uz klimatneitralitāti”

“Par reliģijas brīvību un brīvību no reliģijas”

“Valsts aizsardzības mācība kā pamats visaptverošās valsts aizsardzības ieviešanai”

“Pēcpandēmijas ekonomikas atveseļošanās”

Pēc rezolūciju izskatīšanas, kongress turpināsies ar vienu no būtiskākajiem un azartiskākajiem šīsdienas uzdevumiem—valdes un valdes priekšsēdētāja vēlēšanām. Jaunās valdes uzdevums būs turpināt iepriekšējā sasaukuma darbu un realizēt arvien jaunas idejas, kā novietot Latviju uz attīstības cela. 

Runājot Rīgas domes deputātes Ivetas Ratinīkas vārdiem: “Sargājiet sevi, ēdiet vitamīnus un nepārstrādājieties.”

Atgādinām, ka partijas kongress notiek, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus COVID-19 sakarā.