Jaunumi

14 mar
2014

Einars Repše aicina Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu izstrādāt plānu Latvijas uzņēmēju atbalstam ekonomisko sankciju gadījumā pret Krieviju

Valdībai nekavējoties ir jāizstrādā atbalsta plāns Latvijas uzņēmējiem, ja Eiropas Savienības (ES) līmenī tiek pieņemts lēmums par ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju.

Valdībai nekavējoties ir jāizstrādā atbalsta plāns Latvijas uzņēmējiem, ja Eiropas Savienības (ES) līmenī tiek pieņemts lēmums par ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju, uzskata partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Einars Repše, vērtējot notikumu attīstību Ukrainā.

Partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs aicina Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu uzsākt aktīvu dialogu ar tautsaimniecību pārstāvošām nozaru organizācijām, lai novērtētu sankciju iespējamo ietekmi uz Latvijas ekonomiku, kā arī izstrādātu konkrētus atbalsta pasākumus uzņēmējiem, ja iestājas sliktākais attīstības scenārijs.

“Latvijas valdībai jau šobrīd ir jābūt skaidram plānam, kā atbalstīt vietējos uzņēmējus, kuriem nozīmīgs produkcijas noiets ir tieši Krievijas tirgū. Ja Eiropas līmenī šāds lēmums tiks pieņemts, tad nebūs laiks, lai analizētu vai pētītu. Būs nepieciešama ātra un noteikta rīcība. Latvija ir pietiekami maza, lai mēs varētu radīt individuālus risinājumus uzņēmumiem, tādejādi mazinot negatīvo ietekmi uz kopējo tautsaimniecību,” uzskata bijušais Ministru prezidents Einars Repše

Partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs kā iespējamos atbalsta pasākumus piedāvā nodokļu nomaksas termiņu atvieglojumu, atbalstu jaunu tirgu apgūšanai (konsultācijas, mārketinga aktivitātes), restrukturēšanās garantijas un atbalsts nepieciešamajām investīcijām, juridiskās palīdzības sniegšana starptautiskajās tiesībās, banku kredītu atmaksas termiņu pagarināšana u.c. 

Partija “Latvijas attīstībai” atkārtoti uzsver, ka stingri nosoda Krievijas militāro agresiju Ukrainā. Krievijas rīcība ir klaja iejaukšanās suverēnas valsts iekšējās lietās, kas tiek īstenota bruņotas agresijas veidā pret neatkarīgu valsti - Ukrainu un tās teritorijas neatņemamu daļu - Krimu.