Jaunumi

09 nov
2017

“Latvijas attīstībai” aicina Čakšu vērtēt Latvijas Infektoloģijas centra vadītājas Baibas Rozentāles “direktīvu”

Partija “Latvijas attīstībai” vērsusies pie veselības ministres Andas Čakšas, aicinot skaidrot, kādas darbības tiks veiktas, lai nepieļautu pacientu patvaļīgu stacionēšanu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centrā, kā tas iespējams noticis centra vadītājas Baibas Rozentāles vadībā.

8. novembrī publiski parādījās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) vadītājas Baibas Rozentāles norādījums, kas aicināja dežūrārstus stacionēt visus pacientus, kuri nonāk uzņemšanas nodaļā. Kā pieejamā informācija norāda, šādu rīcības nepieciešamību B. Rozentāle pamato ar stacionāra zemo noslodzi.

Partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Juris Pūce pauž bažas, ka, ja šāda prakse LIC notiek, tas ir gan pretlikumīgi, gan var radīt negatīvas sekas pacientu veselībai.

“Izskanējusī informācija rada šaubas gan par to, vai valsts budžeta līdzekļi LIC tiek izlietoti lietderīgi un likumīgi, gan par to, vai nepamatotu ārstniecības pieeju pielietošana nav radījusi sekas pacientu veselībai. Paskaidrojumi, kas tiek sniegti plašsaziņas līdzekļiem, tikai pastiprina sajūtu, ka šāda praksē faktiski RAKUS Latvijas Infektoloģijas centrā pastāv,” norāda Pūce.

“Ņemot vērā šos apstākļus, esam vērsušies pie veselības ministres Andas Čakšas, aicinot veikt detalizētu situācijas pārbaudi un vērtēt amatpersonu atbildību, ja prakse nepamatoti ievietot stacionārā pacientus LIC ir pastāvējusi un pastāv. Ceram uz ātru ministres rīcību šajā jautājumā, jo, kā jau minēju, papildus pretlikumīgai valsts līdzekļu izlietošanai, nepamatotu ārstniecības metožu lietošana var radīt negatīvas sekas cilvēku veselībai,” tā partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs.