Jaunumi

12 dec
2017

“Latvijas attīstībai” asi nosoda Saeimas komisijas vēlmi ierobežot sieviešu konstitucionālās tiesības

Partija “Latvijas attīstībai” nosoda Saeimas Sociālo lietu komisijā pieņemto lēmumu, aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas. Partija norāda, ka tas ir klajš konstitucionālo tiesību pārkāpums un aicina Saeimu Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumus esošajā redakcijā neatbalstīt.

Šodien Saeimas Sociālo lietu komisija atbalstīja Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumu redakciju, kurā nedzemdējušam sievietēm liegts ziedot savas olšūnas.

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Juris Pūce norāda, ka ir nepatīkami pārsteigts par Saeimas komisijas lēmumu pretēji sabiedrības iebildumiem.

“Neskatoties uz sieviešu skaļajiem protestiem pie Saeimas, medicīnas zinātnieku un cilvēktiesību ekspertu aicinājumiem neiekļaut Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā normu, kas ierobežotu sieviešu tiesības ziedot savas olšūnas, Saeimas Sociālo lietu komisijas vairākums lieliski nodemonstrēja, ka nevēlas lēmumus balstīt zinātniskos faktos un vēlas ierobežot Latvijas sieviešu konstitucionālās tiesības. Šāda likuma redakcija aizskar sieviešu tiesības lemt pašām par savu ķermeni un mūsdienu Latvijas demokrātiskajā sabiedrībā tas nav pieļaujams,” kritisks savā nostājā pret pieņemto lēmumu  ir Pūce.

Partija “Latvijas attīstībai stingri nosoda Saeimas Sociālo lietu komisijā atbalstīto ieceri ļaut ziedot olšūnas tikai dzemdējušām sievietēm un aicina Saeimas deputātus neatbalstīt šādu sieviešu tiesību ierobežojošu likuma normu.