Jaunumi

13 nov
2017

"Latvijas attīstībai" Jaunatnes nodaļa kongresā ievēlē jaunu vadību

4. novembrī partijas "Latvijas attīstībai" Jaunatnes nodaļa pulcējas uz kongresu, kurā ievēlēja jaunu vadību un apstiprināja rezolūcijas turpmākai darbībai.

4. novembrī “Latvijas attīstībai” Jaunatnes nodaļa pulcējās uz ikgadējo kongresu. Kongresa ievadā ar iedvesmojošām runām uzstājās partijas priekšsēdētājs Juris Pūce un ģenerālsekretārs Viesturs Liepkalns. Ieradušies bija arī Lietuvas Liberālās jauniešu organizācijas ārlietu kooridnatore Deimante Rimkute un igauņu “Reformu” partijas jauniešu nodaļas ārlietu koordinators Erki Raja un abi uzsvēra, ka līdzšinēja sadarbība ir bijusi lieliska un vēlēja Jaunatnes nodaļai panākumus arī turpmāk.

Valdes pārskata ziņojumā Jaunatnes nodaļas vadītājs Edgars Lejnieks uzsvēra jauniešu panākumus debašu raidījumā “Vārds pret Vārdu”, mērķtiecīgo darbu pašvaldību vēlēšanu kampaņas laikā, veiksmīgi noorganizēto Vasaras akadēmiju un biedru skaita dubultošanu gada laikā. Lejnieks norādīja, ka nākamais gads būs īpaši svarīgs saistībā ar gaidāmajām Saeimas vēlēšanām un Jauniešu nodaļai būs jāieņem aktīva loma gan partijas programmas izstrādē, gan kampaņas laikā. Jauniešu nodaļas vadītājs arī uzslavēja jauniešu sasniegumus pagājušajās pašvaldību vēlēšanās un uzsvēra, ka jauniešu nodaļai vajadzētu turpināt apmeklēt Rīgas skolas, runājot ar jauniešiem par politiku.

Jauniešu kongress apsprieda un atbalstīja abas izvirzītās rezolūcijas:

  1.  Aicināt Saeimu un Ministru kabinetu rosināt diskusijas par balsstiesību sliekšņa samazināšanu pašvaldību vēlēšanās līdz 16 gadu vecumam, lai tiktu izstrādāts atbilstošs likumprojekts un lai jaunieši jau 2021. gadā varētu piedalīties pašvaldību vēlēšanās.
  2.  Aicināt “Latvijas attīstībai” ievērot liberālās vērtības, veidojot partiju apvienību startam 2018. gada Saeimas vēlēšanās.

Kongresā par nodaļas priekšsēdētāju tika pārvēlēts Edgars Lejnieks, savukārt valdē tika ievēlēti Ainita Kamša, Emīls Dobrājs, Kristaps Hercmanis un Kārlis Krēsliņš.

Ainita Kamša jau iepriekš ir bijusi aktīva partijas un jauniešu nodaļas biedre un vada jauniešu nodaļas ārlietu darba grupu, kā arī bija jauniešu nodaļas valdē iepriekšējā reizē. Šobrīd studē maģistros RSU "Komunikācija un mediju studijas", strādā Ainas Mucenieces Viroterapijas fondā.

Emīls Dobrājs studē RSU programmā “Starptautiskās attiecības” un būs atbildīgs par jauniešu nodaļas sociālo tīklu komunikāciju. Arī viņš tika pārvēlēts atkārtoti valdē.

Kārlis Krēsliņš mācās Rīgas Valsts 1. Ģimnāzijā Starptautiskā Bakalaurāta programmā, aktīvi iesaistās Eiropas Jauniešu parlamentā un Latvijas Jauniešu organizācijā “Tellus”, kā arī ir līdzdibinātājs starptautiskajai organizācijai “Business Me”.

Kristaps Hercmanis ieguvis Bakalaura grādu uzņēmējdarbības vadībā. Šobrīd strādā “DNB Service Centre Riga”.