Jaunumi

08 nov
2017

“Latvijas attīstībai” lūdz Kučinska skaidrojumu, kāpēc “Continental” 1000 darba vietas neveidos Latvijā

Partija “Latvijas attīstībai” vērsusies pie premjera Māra Kučinska, aicinot skaidrot, vai Latvija ir veikusi kādas darbības, lai mudinātu Vācijas uzņēmumu “Continental”, kas veiks 95 miljonu eiro lielas investīcijas Lietuvā, veikt investīcijas Latvijā.

30. oktobrī pasaulē zināmais Vācijas riepu un automašīnu komplektējošo detaļu ražotājs “Continental” paziņoja par 95 miljonu eiro investīciju veikšanu Lietuvā, Kauņas rajonā, lai celtu elektronikas komponentu rūpnīcu.

Paredzēts, ka rūpnīcā strādās ap 1000 darbinieku. Jāatzīmē, ka šīs būs Lietuvas vēsturē lielākās tiešās ārvalstu investīcijas jauna projekta attīstībā.

“Ņemot vērā Lietuvas aktīvo darbību ārvalstu investīciju piesaistē, visticamāk, šīs rūpnīcas atvēršana Lietuvā ir likumsakarīga, nevis apstākļu sakritības radīta. Kamēr Latvijā pēdējos gados ārvalstu tiešo investīciju apjoms stagnē nestabilas un neprognozējamas nodokļu politikas dēļ, Lietuva 2016. gadā pārspēja savus iepriekšējos rekordus, piesaistot 36 jaunus ārvalstu tiešo investīciju projektus, kas radīs vairāk nekā 3500 darba vietas,” skaidro partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce.

Tāpat Pūce atzīmē, ka, lai Latviju padarītu par turīgu valsti ar augsti apmaksātām darbavietām, liela apjoma ārvalstu investīcijas ir akūti nepieciešamas.

“Lai radītu interesi potenciālajos investoros un piesaistītu investīcijas no ārvalstīm, ir jābūt gan ilgtermiņā prognozējamiem spēles noteikumiem, gan nepieciešama valsts proaktīva darbība. Ja tas darīts netiek, varēsim turpināt noskatīties, kā pasaulē zināmi uzņēmumi atver rūpnīcas un birojus mūsu kaimiņvalstīs. Tāpēc aicinām Māri Kučinski skaidrot, vai un kādas darbības ir veiktas, lai uzņēmumu “Continental” mudinātu veikt investīcijas pie mums,” tā Pūce.