Jaunumi

28 jūn
2017

Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai aicina Rīgas domes komisiju darbā piesaistīt NVO

Lai veicinātu rīdziniekiem nozīmīgu problēmu risināšanu un palielinātu sabiedrības pārstāvju iesaisti Rīgas domes darbā, “Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai” (LRA/LA) frakcija aicinājusi Rīgas domes komisiju darbā piesaistīt nevalstisko organizāciju pārstāvjus.

Iesaistot pašvaldības darbā nevalstiskās organizācijas, iespējams paaugstināt gan dažādu pašvaldības sniegto pakalpojumu kvalitāti, gan veicināt pilsētas iedzīvotāju iesaisti Rīgas attīstībā. Tāpēc, domājot par sadarbības iespējam ar NVO, viens no būtiskiem soļiem, kas jāsper, komisiju darbā ir jāpiesaista nevalstiskās organizācijas.

Šobrīd LRA/LA iesniegusi ierosinājumus iekļaut nevalstisko organizācijas pārstāvjus Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijā, Rīgas pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijā, Rīgas pilsētas pašvaldības atsavināmās nekustamās mantas novērtēšanas komisijā, kā arī Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijā.

“Nevalstiskās organizācijas ir Rīgas nenovērtētais resurss, tāpēc aktīvi turpināsim virzīt šo ideju par NVO pārstāvju iesaisti Rīgas domes darbā, tādējādi nodrošinot komisiju darba caurskatāmību un iedzīvotājiem svarīgu problēmu risināšanu,” tā par NVO svarīgo lomu gan Rīgas, gan Latvijas kontekstā izsakās LRA/LA frakcijas priekšsēdētājs Rīgas domē Juris Pūce. 

Jāatzīmē, ka kopš 2016. gada nogales tagadējās LRA/LA frakcijas pārstāvji tikušies ar vairāk nekā 50 Rīgā strādājošām NVO.

“Mēs aicinām Rīgas mēru nepamest aktīvu cilvēku iniciatīvu kaut kur vārtrūmē, bet gan mērķtiecīgi nevalstisko organizāciju pārstāvjus iesaistīt Rīgas domes darbā. Ja komisijās līdzdarbosies un ar savām idejām dalīsies NVO, gan Rīga, gan rīdzinieki tikai iegūs,” tā Pūce.