Jaunumi

12 mar
2018

Nosodām NA priekšlikumu šķelt Latvijas sabiedrību, ierobežojot priekšvēlēšanu aģitāciju citās valodās

Partijas "Latvijas attīstībai" valde nosodījusi Saeimas lēmumu nodot izskatīšanai komisijās Nacionālās apvienības (NA) sagatavotos grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas aizliegtu priekšvēlēšanu aģitācijā izmantot citas valodas.

NA sagatavotie likumprojekta grozījumi piedāvā aizliegt jebkādu priekšvēlēšanu aģitāciju citās valodās. Ja šādi likuma grozījumi taps pieņemti tie ierobežos ne tikai partiju priekšvēlēšanu materiālu sagatavošanu citās valodās, bet pat mutvārdu saziņu ar tiem Latvijas pilsoņiem, kas vieglāk sazinās citās valodās, nevis latviešu valodā.

Partijas “Latvijas attīstībai” valde asi nosoda mēģinājumus šķelt Latvijas sabiedrību un mēģināt saasināt etniskās attiecības Latvijā, it īpaši tāpēc, ka tos vada nekaunīga politiska pašlabuma meklēšana.

Kā norādīja partijas valdes loceklis Sergejs Akuličs, NA piedāvātais priekšlikums ir par sabiedrības šķelšanu pēc etniskā principa. “Šādi likuma grozījumi ir atklāta necieņa pret Latvijas tautu līdzveidojošām mazākumtautībām. Tie apdraud personas brīvību iegūt informāciju sev saprotama veidā un saasina etniskos konfliktus,” tā Akuličs.

Viņš norāda, ka ir absolūti nepieņemami situācijā, kad ārpus Latvijas robežām aug tūkstošiem latviešu jauniešu, kuru dzimtā valoda, diemžēl, vairs nav latviešu. “Veicot izmaiņas likumā, mēs atņemam viņiem iespējas sekot līdzi politiskajiem notikumiem dzimtenē. Šo lēmumu, kas ir pretrunā ar Satversmi un ir uzskatāms par antidemokrātisku, ar apbrīnojamu vienbalsību atbalstīja arī citas Zaļo un zemnieku savienības vadītās koalīcijas partijas,” kritisks ir Akuličs.

Savukārt partijas vadītājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce atzīmēja, ka, vērtējot grozījumu trūkumus, norma nav selektīva: “Tā neatdala apmaksātu un neapmaksātu politisko aģitāciju, tādējādi ierobežojot vārda brīvību un tiesības runāt dzimtajā valodā. Grozījumi pat neparedz, vai līdzās aģitācijai drīkst lietot tulkojumus. Šis ir ļoti tuvredzīgs lēmums, kas lielāko ieguvumu sniegs tieši Latvijai nedraudzīgiem spēkiem.“